N, 30.11.2023

Liiklusõnnetuse ABC: kuidas õnnetusolukorras käituda

Tarbija24
Facebook
Comments
Tallinn 06.02.2020. Liiklusõnnetus Haabersti ringil.
Tallinn 06.02.2020. Liiklusõnnetus Haabersti ringil. Foto: Remo Tõnismäe

Maanteeameti andmetel oli eelmise aasta liiklusõnnetuste koguarv üle 36 000, mis teeb päevas keskmiselt ligi 100 õnnetust. Mis on aga peamised tegevused, mida liiklusõnnetuse puhul kõik liiklejad võiksid teada? 

Gjensidige kahjukäsitluse osakonna juhataja Maarika Mürk rääkis, et kui inimesed liiklusõnnetuses viga ei saanud, juhid on õnnetuse põhjuste osas ühel meelel ja valmis seda kohapeal kirjalikult kinnitama, ei ole tarvis politseid teavitada. Politsei sekkumine on vajalik juhul, kui kumbki juhtidest ei ole nõus võtma vastutust õnnetuse põhjustamise eest ja/või kui inimesed on saanud vigastada. 

«Pärast õnnetust on oluline teha kohe kindlaks, kas inimesed on saanud vigastada. Kannatanutega liiklusõnnetuse puhul tuleb viivitamatult helistada häirekeskuse telefonile 112. Muul juhul tuleks järgmise sammuna pärast peatumist vormistada kirjalikult õnnetuse asjaolud: õnnetuse osalised, kirjeldus ja selle eest vastutav isik. Seda kindlasti enne sündmuskohalt lahkumist, sest hiljem on keeruline tõestada, kes mida tegi,» selgitas Mürk.   

Liiklusõnnetuse teadet, kus on kogu vajalik info ankeedina kirjas, saab hankida kindlustusandjatelt, aga ka näiteks bensiinijaamadest. Juhul kui blanketti pole, võib vormistada liiklusõnnetuse ka tavalisele paberil, kuhu peab kirja panema liiklusõnnetuse toimumise aja ja koha, osalejate ja võimalike tunnistajate andmed, õnnetuse lühikirjelduse ja vastutava(d) isiku(d). Koostatud teksti peavad juhid kinnitama allkirjaga.  

Viis peamist sammu liiklusõnnetuse korral: 

1.       Peatu võimalikult kiiresti, põhjustamata sellega lisaohtu, ja lülita sisse ohutuled koos ääretuledega. Ohutulede puudumisel või halva nähtavuse korral tuleb teele panna ohukolmnurk. 

2.       Kui kannatanu(d) vajavad abi, siis teata sellest numbril 112. Pärast abi kutsumist anna vajadusel vigastatutele esmaabi. 

Kui kannatanud ei vaja meditsiinilist abi, tuleks järgmise sammuna vormistada kirjalikult õnnetuse asjaolud ja vastutav isik.   

3.       Kui kohale on kutsutud politsei, ei tohi sõidukeid ja õnnetusse puutuvaid esemeid liigutada.  

4.       Kirjuta üles pealtnägijate nimed ja kontaktandmed.  

5.       Teata liikluskindlustusandjat õnnetusest.  

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles