K, 29.11.2023

Riigiamet andis aasta põllumehe ettevõttele surmahoobi

PM Majandus
Facebook
Comments 2
Indrek Klammer.
Indrek Klammer. Foto: Ain Liiva

Alles läinud sügisel aasta põllumeheks valitud Lääne-Virumaa ettevõtja Indrek Klammer maadleb võlgadega, mis viisid tema kaks firmat põhja, kusjuures viimane löök saabus läinud aastal, kui uksest astus sisse veterinaaramet, kirjutas Äripäev.

Klammeri jaoks kerkis mure juba siis, kui Venemaa aastaid tagasi keelas lihatoodete impordi. Lõpliku löögi sai Klammeri äri aga mullu, kui uksest astus sisse veterinaar- ja toiduamet (VTA). Amet leidis seakasvatusega tegelenud Kupna farmi sõnnikust salmonellapisiku. Nii algas toodete turustamisel kadalipp.

«Minu teada olid tegevuse lõpetamiseks veterinaar- ja toiduameti ülikarmid ettekirjutused, mida oli peaaegu võimatu täita,» lausus pankrotihaldus Martin Krupp. «Kuskil ei olnud vuugivahe nii nagu pidi või trepilt olid mingid plaadid puudu, kuskil oli roosteplekk. Eks ta meenutab natuke maapoodide sulgemiste jada, kui hakati nõudeid karmiks ajama.»

VTA hinnangul oli aga tegemist väga saastunud farmiga, kus sead olid potentsiaalsed nakkuse edasikandjad, näiteks transportimisel. 

Pikemalt Äripäevast.

Facebook
Comments 2

Märksõnad

Tagasi üles