E, 4.12.2023

Murrang jäätmekogumises: pakendikonteinerid saavad ühesugused kleebised

Tarbija24
Facebook
Comments
Uued jäätmekonteinerite selgitavad kleepsud.
Uued jäätmekonteinerite selgitavad kleepsud. Foto: Pakendiringlus OÜ

Ühtsete kleebiste eesmärk on lihtsustada tarbijate jaoks pakendite sorteerimist. 

«Ühtsete kleebiste kujundamise eesmärgiks oli muuta pakendijäätmete üleandmine tarbijate jaoks lihtsamaks ja sildid paremini arusaadavaks,» selgitas Tootjavastutusorganisatsioon OÜ juhatuse liige Kristiina Dreimann. 

«Pakendipunktides, kus on majanduslikult mõistlikum koguda kõiki pakendeid ühe kogumisvahendiga, on kogumisvahendil siiski kõigi kolme pakendiliigi kleebised. Pikemas perspektiivis peaks sama kogumis- ja siltide süsteem laienema kõikjale, kus pakendeid ära anda on võimalik – avalikud ruumid, haridusasutused, väliüritused jne,» lisas ta.

«Uue valemiga arvutatud jäätmete ringlussevõtt päästab meid 2020. aastal küll nn prügitrahvist, kuid on selge, et arvutusmetoodika muutmine ei suurenda tegelikku jäätmete sorteerimist,» sõnas uuendusele kommentaariks Pakendiringlus OÜ tegevjuht Alder Harkmann. «On oluline, et Eesti riik ja Eesti inimesed sorteeriksid rohkem jäätmeid, sest sorteeritult kogutud jäätmed on eeldus, et materjale on võimalik ringlusse võtta. Samuti peame täitma Euroopa Liidu liikmesriigina kohustust võtta 2025. aastaks ringlusse vähemalt 65 protsenti pakenditest ja 2030. aastaks vähemalt 70 protsenti,» lisas ta.

Eestis korraldavad ilma pandita pakendite kogumist ja taaskasutusse suunamist Eesti Pakendiringlus OÜ, Tootjavastutusorganisatsioon OÜ ja Eesti Taaskasutusorgansiatsioon MTÜ. Konteinerite arv kolme organisatsiooni peale üle Eesti on kokku umbes 6000. Klaasi-, papi- ja metall-plastpakendi konteinerite täpsed asukohad leiab internetist aadressil kuhuviia.ee

Pakendijäätmete sorteerimisjuhend.
Pakendijäätmete sorteerimisjuhend. Foto: Pakendiringlus OÜ
Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles