Naftafirmast sadade tuhandetega lahkunud juht pannakse trellide taha

Eesti-Venemaa vaheline raudteesild Narvas. Pilt on illustratiivne. FOTO: EERO VABAMÄGI/POSTIMEES FOTO: Eero Vabamaegi

Rahvusvahelisest naftafirmast Daxinist omavoliliste tehingute tõttu lahkunud Eesti tütarfirma endisel juhil Olga Kozlovskajal tuleb võltsimise ja omastamise eest kuueks kuuks vanglasse minna, kirjutab Äripäev.

«Olga Kozlovskajale tuleb anda tõsine hoiatus nn šokivangistuse näol, et ta kogeks, milliste vabadusepiirangutega on vangistus seotud ning aduks oma tegude lubamatust,» seisab ringkonnakohtu möödunud nädalal jõustunud otsuses.

2016. aastal tegi Kozlovskaja Daxin Balticu ettevõtte arvelt 740 000 euro eest ülekandeid oma tütre firmale Krono Group, maksed läksid omastamise paragrahvi alla ning nende põhjusena märgiti 2009. aastal sõlmitud juhtimisleping, kuid maakohtus tuli välja, et see juhtimisleping oli võltsitud ning lisaks puudus Kozlovskajal õigus sellist lepingut sõlmida.

Loe pikemalt Äripäevast.

Harju maakohus oli septembris Daxin Balticu, praeguse nimega Krässik OÜ süüdi mõistnud dokumendi võltsimises, võltsitud dokumendi kasutamises ja suures ulatuses omastamises ning mõistis talle reaalse nelja-aastase vangistuse. Ringkonnakohus oli leebem. 

Süüdistuse järgi sõlmis aastatel 2009–2016 naftavahendamisega tegelevat firmat Daxin Baltic juhtinud Kozlovskaja ettevõtte nimel tagatiseta ja ülisoodsaid laenulepinguid oma tütardega seotud firmadega.

Tagasi üles
Back