K, 31.05.2023

Laste lemmik koolitoitudeks on pasta, pikkpoiss ja kanaroad

BNS
Facebook Twitter
Comments
Pildil on Risti põhikooli koolilõuna. Pilt on tehtud koolisööklas, kus söövad 2 ja 3 klassi pikapäevarühma lapsed.
Pildil on Risti põhikooli koolilõuna. Pilt on tehtud koolisööklas, kus söövad 2 ja 3 klassi pikapäevarühma lapsed. Foto: LIIS TREIMANN / PM/SCANPIX BALTICS

Eestimaa koolilaste lemmiktoitude nimekirja troonivad mitmendat aastat makaronitoidud, millel tihedalt kannul pikkpoiss, kanaroad ja erinevad supid, selgub värskest koolilõuna rahulolu-uuringust.

Daily kaubamärgi all toitlustust pakkuv Baltic Restaurants Estonia AS viis läinud aasta lõpus enam kui 4600 õpilase, koolitöötaja ja lapsevanema seas läbi küsitluse, et saada aimu laste toitumiseelistustest ja rahulolust koolitoiduga.

«Rõõm on näha, et õpilased on koolitoiduga aasta-aastalt üha enam rahul. Uuringust selgub, et lapsed peavad koolilõunat maitsvaks ning mitmekesise toiduvalikuga toidukorraks, mis vastab igati nende ootustele. Pea 80 protsenti õpilastest soovib, et koolilõuna oleks toitev. Üle poole vastanute meelest peaks toit olema ka tervislik. Mahe tooraine ja toidu eestimaine päritolu on vähem tähtsateks faktoriteks,» jagas uuringu tulemusi Baltic Restaurants Estonia AS müügi- ja turundusjuht Tiiu Endrikson.

Õpilaste lemmiktoitude edetabeli esimest kohta hoiavad vankumatult juba viiendat aastat makaroniroad. Samuti on makaronid eelistatuimaks lisandiks praadide juures. Vaieldamatule lemmikule järgnevad pikkpoiss ja kanatoidud. Kui eelnevatel aastatel pole supid tabeli esimesse poolde mahtunud, siis sel aastal on lapsed märkinud suurteks lemmikuteks borši-, frikadelli- ja erinevad püreesupid.

Samas on ülipopulaarne kartul maandunud eelmise aasta tugevalt teiselt kohalt tabeli keskele.

Koolitoitlustaja sõnul on laste seas vähem populaarsed kalaroad ja kuskusist valminud toidud. Endriksoni sõnul neid toitusid aga menüüst välja ei jäeta, vaid plaanitakse koostöös lastega hoopis neile meelepäraseks muuta.

«Kuna uuringus osalevad ka lapsevanemad, siis näeme, et hinnangud koolitoidule pärinevad lastelt, ning üksnes 29,5 protsenti vastanud vanematest on ise käinud koolitoitu proovimas. Koolitoitlustajana soovime väga, et ka lapsevanemad käiksid koolis lõunaid maitsmas ning saaksid siis ise toidu kvaliteedi ja maitsete osas tagasisidet anda,» julgustas toitlustaja lapsevanemaid koolis lõunatama.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles