Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Helme: suurtööstuste võrgutasud tuleks üle vaadata

Rahandusminister Martin Helme külastas Estonia Celli FOTO: Rahandusministeerium

Rahandusminister Martin Helme külastas teisipäeval Kunda puitmassitootjat Estonian Cell, et arutada võimalusi tööstuse edendamiseks Eestis, ministri sõnul tuleks üle vaadata tööstusettevõtetele kehtestatud taastuvenergia- ja võrgutasud. 

«Estonian Cell on Eesti üks suurimaid eksportööre ja ühtlasi ka oma piirkonna olulisemaid tööandjaid. Sellised ettevõtted on Eestile suur väärtus ja riik peaks kindlasti aeg-ajalt üle vaatama, kuidas nende jaoks meie ettevõtluskeskkonda soodsamaks muuta,» ütles  Helme pressiteates.

Nii Eesti naaberriikides kui mujal Euroopas on energiamahukale tootmisele mitmed soodustused ja toetused, teatas rahandusministeerium. Ka Eestis saavad suures mahus elektrit kasutavad ettevõtted taotleda elektriaktsiisi soodusmäära 0,5 eurot megavatt-tunnist tavapärase 4,47 euro asemel. Üks soodustuse saajatest on ka Estonian Cell.

«See võib tunduda küll korraliku soodustusena, kuid arvestada tuleb ka, et meil moodustavad elektri lõpphinnast väga suure osa taastuvenergia- ja võrgutasud,» rääkis Helme. «Kui me tahame siia meelitada uusi investeeringuid ja soodustada seniste investorite laiendamisplaane, siis tuleks kõik need tasud üle vaadata.»

Estonian Cell alustas Kundas tootmist 2006. aastal ja ettevõttes töötab 95 inimest. Kogu ettevõte toodang läheb ekspordiks umbes 30 riiki ning seda kasutatakse trükipaberi, kartongi ja pehme paberi tootmiseks.

Tagasi üles
Back