E-sigarettide kasutamisel tuleb aga silmas pidada, et nagu suitsetamisega, võib ka nende puhul kaasneda ärritust suuõõnes ja kopsudes, iiveldustunne, ning e-sigarettide aastatepikkuse kasutamise mõju ei ole veel piisavalt laialt dokumenteeritud. Seepärast tulekski e-sigarette vaadelda kui lühiajalisi abimehi suitsetamisest loobumiseks, mitte kui «tervislikumat» alternatiivi.
Pahest aitavad loobuda ka erineva nikotiinisisaldusega plaastrid ning sõltuvalt inimese suitsetamisharjumustest on võimalik valida kas 16- või 24-tunni plaastrite vahel. Alustada tuleks tugevaimast annusest ning kasutada järjestikku 6-8 nädalat, misjärel paari nädala kaupa jätkata järjest nõrgamate nikotiini annustega.
Nikotiinisisaldusega närimiskummid
Suitsetamist saab asendada ka nikotiini sisaldava närimiskummi tarvitamisega. Närimiskummi tuleb närida vaid mõned korrad ja seda tuleks peita seejärel põse sisekülje ja igemete vahele seepärast, et liiga palju närides satub närimiskummist vabanevat nikotiini inimese organismi liiga palju.
Närimiskummi närimisel tekkiv suur hulk sülge tuleb kindlasti välja sülitada ning vältida selle alla neelamist, kuna süljes sisalduv nikotiin võib põhjustada mao limaskesta ärritust. Plaastritega sarnaselt tasub alustada tugevama nikotiiniannusega närimiskummide kasutamisega ja lõpetada nõrgematega. Nikotiini sisaldavate nätsude kasutamise järgselt soovitatakse jätkata tavalise närimiskummi kasutamisega seni, kuni kaob ka närimiskummi sõltuvus.
Suuõõnesprei on üks uuemaid ja moodsamaid suitsetamisest loobumise vahendeid, mis leevendab ärajätunähte, sealhulgas suitsetamistungi teket. Nikotiini sisaldavat suuõõnespreid pihustatakse suhu suitsetamistungi tekkimise järel. Suitsetamisest loobumiseks ja nikotiinivajaduse vähendamiseks tuleb aja jooksul vähendada ka pihustamiskordade arvu.
Suitsetamisest loobumine kui tervisele ainuõige valik
Suitsetamisest tasub alati loobuda, ka siis, kui ollakse aastaid või aastakümneid suitsetanud, manitses Viilo. Tubakast loobumise järel on positiivseid märke tunda juba nädalaga. Vererõhu olukord paraneb ning lõhnu ja maitseid tunnetatakse Viilo sõnul palju paremini, kui suitsetades. Lisaks paraneb üldine immuunsus, hingamis- ja füüsiline võimekus, hambad muutuvad valgemaks ja nahk tervemaks. Suitsetamisest loobumisel on oluline aga silmas pidada, et ühte sõltuvust ei asendataks teisega. Ainult abivahendite kasutamisest kindlasti ei piisa, vaid neid tuleb kombineerida igakülgse toega. Tubakast loobumiseks on Eestis avatud professionaalsed nõustamiskabinetid, kust saab asjalikku nõu ja tuge.