Euroopa rikkaima mehe vara kasvab tänavu 35 miljardi võrra

Bernard Arnault FOTO: ERIC PIERMONT/AFP

Maailma suurima luksuskaupu tootva kontserni LVMH – millele kuuluvad kaubamärgid Louis Vuittonist Dom Perignonini – turuväärtus on tänavu kasvanud 82 miljardi dollari ehk ligi 73,6 miljardi euro võrra. 

Ükski teine Euroopa ettevõte pole tänavu suutnud turuväärtust nii palju kasvatada.

Ühtlasi tähendab see seda, et Euroopa rikkaim mees saab veel rikkamaks. Bloombergi andmetel kasvab Bernard Arnault' vara väärtus 39 miljardi dollari ehk ligikaudu 35 miljardi euro võrra. Mehele kuulub umbes pool luksushiiglasest.

Mõni nädal tagasi tegi maailma suurim luksuskaupade müüja LVMH oma värskeima ja suurima ostu, võttes 14,2 miljardi dollari eest üle 182-aastase USA juveelikompanii Tiffany. Pärast ülevõtmist kasvas ettevõtte väärtus 203 miljardi euroni, kirjutas Postimees.

«Kui te võrdlete meid Micro­softiga, oleme väike,» ütles ajakirjale Forbes ettevõtte suuromanik ja juht Bernard Arnault. «See on alles algus,» lisas ta.

Tõsi, tarkvaragigandi ja luksusgigandi turuväärtuste vahe on peaaegu kuuekordne (Microsofti väärtus on 1,2 triljonit dollarit ja nende kahe vahele jääb kümneid ja kümneid ettevõtteid).

Aga ilmselt polnud Arnault' võrdlus Microsoftiga juhus­lik, sest nii tema kui ka Microsofti asutaja Bill Gatesi vara väärtus ületab 100 miljardit dollarit. Gates on 111 miljardi dollariga praegu maailma jõukaim inimene, Arnault on aga 103 miljardi dollariga kolmandal kohal.

Tagasi üles
Back