Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

BLRT ujuvsüsteem hakkab Norra firmale naftasaadusi pumpama

BLRT Grupi tütarettevõte Marketex Offshore ehitas Euroopas avamerel naftasaadusi pumpava ujuvsüsteemi. FOTO: BLRT

BLRT Grupi tütarettevõte Marketex Offshore Constructions ehitas esimest korda Euroopas avamerel naftasaadusi pumpava ujuvsüsteemi, 1100 tonni kaaluva tarindi ehitustööd kestsid 11 kuud.

Norra firma tellimusel tarindatud ujuvsüsteem ehk haalpoi paigaldatakse meres asuva naftamaardla kohale. 34 meetri pikkuse, 24 meetri laiuse ja 24,4 meetri kõrguse laadimispoi abil saab tankeritesse pumbata suures koguses naftat ilmastikuoludest sõltumata, teatas tööstuskontsern.

«Tänu nafta-, gaasi- ja avameretööstuse turgude elavnemisele avanes meil võimalus siseneda uude turusegmenti ning saada karmis konkurentsis sellise põneva ja üsna keerulise tellimuse. See annab veel kord kinnitust, et tehnoloogiasse, seadmetesse ja inimestesse investeerimine on strateegiliselt õige otsus,» ütles BLRT Grupi juhatuse esimees Veronika Ivanovskaja pressiteate vahendusel.

Haalpoi ehitust alustas ettevõte tänavu jaanuaris. Projekti käigus valmis laadimispoi tarind, pandi paika kõik seadmed – vintsid, päikesepaneelid ja palju muud –, tehti elektri- ja hüdraulikatöid ning katsetati süsteemi.

15. detsembril pani ettevõte tarindi kliendi poole teele – konstruktsioon tõsteti laevale Jumbo Kinetic kahe laevakraana abil, mille tõstevõime oli kuni 3000 tonni. Kogu tegevus kestis kuus tundi.

Naftasaadusi pumpav ujuvsüsteem ehk haalpoi. FOTO: BLRT
Tagasi üles
Back