Kuuske valides tasub tähele panna, et kõige tervema proportsiooniga on puud, mille võra on veidi laiem, kui pool kuuse pikkust, sest sel puhul ei ole oksad liiga pikad ning murdumisohus. Samuti peaks jälgima, et kuusel poleks väga pikaks veninud latva, kuna selline puu võib juurteta kergesti tasakaalust välja minna.
Talitamine pärast jõulupuu hankimist
Oluline teave Metsaühistu poolt on, et kuuske ei tohiks kohe sooja tuppa viia, vaid ta tuleks jätta umbes ööpäevaks mõnda jahedamasse ruumi «kohanema.» Seda seepärast, et puu vajab ülessulamiseks ja temperatuurimuutusega harjumiseks üleminekuperioodi. OÜ Kangro on selleks puhuks andnud ka ruumide soovitusi, kus puud enne elutuppa toomist hoida: garaažis, keldris, trepikojas, kuuris, kinnisel rõdul või terrassil. Puu tüvi peaks aga kindlasti ka sellel kohanemisajal vees olema.
OÜ Kangro soovitab lisaks, et kui ühtegi taolist ruumi pole, kõlbab hädapärast esimese peatusena ka vannituba, kus kuuse tüvi tuleks vette panna ning võra turgutada jaheda veega. Veepritse operatsiooni peaks kordama iga paari tunni tagant. Kuuse veega piserdamine on iseenesest soovitatav kogu kuuse toasoleku ajal. Tuleb lihtsalt tähele panna, et juhul kui kaunistustena kasutatakse elektriküünlaid, on need piserdamise ajaks välja lülitatud.
Kui kuusk on juba tuppa toodud, peab regulaarselt tema veeanumat kontrollima, kuna eriti esimestel päevadel tarvitab kuusk mitmetes liitrites vedelikku. Kangro spetsialistide kohaselt tuleb kuusk toatingimustes ka toasooja, mitte külma vette asetada, ning nad on lisaks kirjutanud, et «hoolduse puhul on kõige tähtsam, et vahetult enne vette paigutamist tehtaks tüve otsast vähemalt 2-sentimeetrine lõige.» Seda seepärast, et kuivale jäädes moodustub kuuse alla vaigust kork, mis takistab puul vee tarvitamist. Kui puu on juba kuivale jäänud, tuleb tüve otsast (taaskord) seib maha lõigata.