T, 27.09.2022

Õppejõud: keegi peab vilet puhuma, kui Eesti pankurid tanki pannakse

PM Majandus
Õppejõud: keegi peab vilet puhuma, kui Eesti pankurid tanki pannakse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Swedbanki peahoone Tallinnas. Foto: Remo Tõnismäe/Postimees
Swedbanki peahoone Tallinnas. Foto: Remo Tõnismäe/Postimees Foto: Remo Tõnismäe

Ettevõtluskõrgkooli Mainor õppejõu Janus Paurmani sõnul näitavad märgid, et Põhjamaade pangad üritavad eestlasi patuoinasteks teha, mistõttu peaksid Swedbanki suurpuhastuse järel ametist vabastatud eestlased suu puhtaks rääkima.

Paurmani sõnul on nii riigile kui ka pangandussektorile väga ohtlik, et eestlasi üritatakse näidata rahvusvahelise rahapesu korraldajate ja vastutajatena. «Põhjamaa pankadel on suur kiusatus lõviosa vastutusest Eestisse suunata, kohalikest juhtidest vabanemine viitab sellele väga selgelt,» rääkis Paurman.

«On hädavajalik, et kasvõi üks vallandatud pankuritest julgeks suu lahti teha ja kogu loo ausalt ära rääkida. Ennekõike just Põhjamaade emapankade rolli, mida praegu vaikimisega pisendada püütakse. Olgu selleks siis Robert Kitt, Helo Meigas või mõni kolmas endine tippjuht,» ütles Paurman.

«Märkimisväärne on, et vaikitakse vankumatult nii siis, kui jutt on sanktsioonide all olevate Vene firmade rahakannetest kui ka Eesti heausksete investorite Rumeenias kaotatud miljonitest,» lisas Paurman.

«Praegu käib mitu juriidilist uurimist, mille tulemus on teadmata, aga ilmselt tuleb ka uut infot. Samas kommunikatsiooni üks põhitõdesid on, et kes enne räägib, selle jutt on mõjuvam. Helo Meigas, Robert Kitt ja veel paar panganduse tippjuhti on praegu ainsad, kes saavad Eesti maine päästa,» sõnas Paurman.

Märksõnad
Tagasi üles