Seljakotti mahtuv autopesula tahab kaasata miljonit eurot

Janno Riispapp
, reporter
Copy
UpSteami autopesijad
UpSteami autopesijad Foto: UpSteam

Mobiilne autopesu idufirma UpSteam tahab kaasata kuni miljon eurot, et laieneda poolteise aasta jooksul Norra, Poola ja Saksamaa turgudele.

Privaatses voorus märgiti miinimumeesmärk ehk 300 000 eurot juba täis. Tänasest kaasatakse raha Funderbeami investeerimisplatvormil, teatas ettevõte.

Mullu kaasati Funderbeami kaudu 280 000 eurot ja miinimumeesmärk täitus 18 tunniga. Mobiilseses autopesulasse panid teiste hulgas raha Jaak Roosaare, Rain Rannu, Marek Kiisa ja Heidi Kakko. Veel panid raha Superangel ja investeerimisettevõte Spring Capital, kokku 225 000 eurot.

Eelmise investeerimisringiga arendati mobiilirakendus ning laieneti Soome, kus on kasumisse jõutud.

Mobiilne autopesu.
Mobiilne autopesu. Foto: UpSteam

«Nii saadud kogemusele kui õppetundidele toetudes plaanime idufirma viia veel kolmele turule järgmise 18 kuu jooksul. Välisturgudele liikumist soodustab UpSteam Express teenus ehk «autopesu seljakotis», millega on laienemine efektiivsem võrreldes autopesukaubikuga,» rääkis UpSteami tegevjuht Martin Kristerson.

Ekspress teenuse puhul liiguvad pesumeistrid ringi (elektriliste) jalgrataste või sõiduautoga ja neil on kaasas kõik pesuks vajalik varustus, mis mahub toidukulleritele sarnase seljakoti sisse.

Sel juhul ei ole kaubikuliinide arv enam kasvu piirav tegur, võimalik on pakkuda soodsamat pesuhinda ja vajadusel suudetakse teenindada sadu kliente päevas. Ühe auto pesuks kulub keskmiselt üks liiter vett.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles