T, 5.12.2023

Tilgu merepääste seltsi uus päästelaev läbis vastuvõtukatsetused

Jaano Martin Ots
, toimetaja
Copy
Tilgu merepääste selts on väljasõiduvalmiduses alates 30. märtsist. Fotol seltsi eelmisel sügisel soetatud merepäästepaat Larsen B 920 PRO.
Tilgu merepääste selts on väljasõiduvalmiduses alates 30. märtsist. Fotol seltsi eelmisel sügisel soetatud merepäästepaat Larsen B 920 PRO. Foto: Tilgu SAR

Tilgu Merepääste Seltsi ja paadifirma Veega Grupp esindajad testisid täna Pirital spetsiaalselt Tilgu päästjatele ehitatud merepäästepaati Larsen B 920 PRO. 

Vastvalminud kahe 140-hobujõulise mootoriga RIB-tüüpi paat läbis katsetused edukalt ning paat andi päästeseltsile üle. Alus on valminud spetsiaalselt merepäästetööks ning selle ehitamisel on arvestatud Tilgu vabatahtlike päästjate soove ja vajadusi.

Merepäästeks kohaldatud mootorpaate ja jette oli Tilgu vabatahtlikel ka varem, täna üle antud paat on seltsi esimene spetsiaalselt päästetööks ehitatud alus. Paadiga saab osaleda otsingu- ja päästetöödel, anda esmaabi, transportida kannatanuid, pukseerida teisi aluseid ning kõike seda ka rasketes ilmaoludes. 

Tilgu merepääste seltsi uus merepäästepaat on Kahe 140 hobujõulise mootoriga varustatud Larsen B 920 Pro
Tilgu merepääste seltsi uus merepäästepaat on Kahe 140 hobujõulise mootoriga varustatud Larsen B 920 Pro Foto: Tilgu SAR

Aluse soetamist rahastati Leader-projekti kaudu Harku vallavalitsuse, Politsei- ja Piirivalveameti ja maaelu arengukava toetusprojektiga. 

Hiljuti korrastatud Tilgu sadamas tegutseb Tilgu Sadama Jahtklubi, toimuvad regulaarsed noorte purjetamistreeningud ja mereohutuse teemalised koolitused ning õppused.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles