T, 26.09.2023

Suur ülevaade: Tallinna tuleb väike Hollywood

Magnus Altküla
, Tarbija toimetaja
Facebook
Comments 1
Tulevase filmilinnaku asukoht Paljassaares. Esiplaanil Tallinn Film Wonderland tegevjuht Gren Noormets.
Tulevase filmilinnaku asukoht Paljassaares. Esiplaanil Tallinn Film Wonderland tegevjuht Gren Noormets. Foto: Sander Ilvest

Novembri lõpus toimunud pressikonverentsil tutvustasid Tallinna linn ja ettevõte Tallinn Film Wonderland plaani rajada Paljassaarde 2022. aastaks Baltikumi suurim filmikompleks. Tallinn Film Wonderlandi tegevjuht Gren Noormets rääkis Postimehele tulevikuvisioonist lähemalt.

Noormets kinnitas, et Tallinna linna abiga on plaanis rajada Paljassaarde 3500-ruutmeetrisele alale stuudiokompleks, kus suurim ruum saab olema 1200-ruutmeetrine ning kõrgusega 14 meetrit. Lisaks stuudioruumidele on planeeritud ka abiruumid, mis toetavad filmitööstuse valdkonna tegijate kogunemist (ettevalmistusruumid, grimmiruumid, toitlustus, majutus jne). Krunti hakkab arendama AS Tallinna Tööstuspargid. Visioon uue kompleksiga on konkreetne, aga ambitsioonikas: pakkuda kohalikele režissööridele võimalust uusi maailmu luua ning samal ajal teha Eestist ihaldusväärne filmimispaik ka välismaiste projektide jaoks.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles