K, 1.02.2023

Skype'i eelmine omanik investeeris pool miljardit Manchester City omanikfirmasse

Tõnis Oja
, majandusajakirjanik
Skype'i eelmine omanik investeeris pool miljardit Manchester City omanikfirmasse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Manchester City logo kodustaadionil.
Manchester City logo kodustaadionil. Foto: Martin Rickett/PA Wire/PA Images/Scanpix

Peamiselt tehnoloogiaettevõtetele keskendunud erakapitalifond Silver Lake Management investeeris 500 miljonit dollarit jalgpalliklubisse, kuhu kuulub teiste hulgas ka Inglismaa Premier Liiga eelmise aasta meister Manchester City.

Tehingu põhjal on Abu Dhabi kuningliku perekonna kontrolli all oleva jalgpalliklubi City Football Club (CFG) väärtuseks 4,8 miljardit dollarit, teatas Silver Lake. Lisaks Manchester Cityle kuulub klubisse New York City Football Club ning terve rida meeskondi Austraaliast, Jaapanist, Uruguaist, Hispaaniast ja Hiinast. Käivad ka läbirääkimised seoses plaaniga omandada jalgpalliklubi Indiast ning staadioni ehitamisest New Yorki, kirjutab The Wall Street Journal.

Erakapitalifondid ostavad jalgpalliklubisid digimeediaväljunditena, et luua uusi kontakte fännidega ja selle kaudu teenida neilt rohkem raha.

GFC meeskonnad mängivad aastas kokku 2500 mängu ning neil on 12 asukohas üle maailma 2000 töötajat.

Pärast lepingu lõpuleviimist kuulub Silver Lake'ile kümme protsenti CFGst ja šeik bin Zayed Al Nahyan's Abu Dhabi United Groupile 77 protsenti. Ülejäänud 12 protsenti kuulub Hiina investoritele.

Erakapitalifond Silver Lake asutati 1999. aastal ning on olnud seotud selliste kõlavate nimedega nagu Dell ja Skype – viimase omandas ta internetioksjonifirmalt eBay ning müüs 2,5 miljardi dollari väärtuseks hinnatud ettevõtte kaks aastat hiljem 8,5 miljardi dollari eest tarkvaragigandile Microsoft.

Manchester City asutati 1880. aastal ning on kahel viimasel aastal võitnud Inglismaa Premier liiga. Klubi eelmise finantsaasta (lõppes 30. juunil) kasum oli 10,08 miljonit naela (11,9 miljonit eurot) ja käive 535,17 naela (621 miljonit eurot).

Märksõnad
Tagasi üles