N, 7.12.2023

«Sellist ehitamist pole Tallinn veel näinud»: Hipodroomil lüüakse õige pea kopp maasse (6)

BNS
Copy
Tallinna hipodroom.
Tallinna hipodroom. Foto: Stanislav Moshkov

Hipodroomi ärikvartali arendaja EKE ASi teatel võib kvartali ehitus alata tuleva aasta kolmandas kvartalis.

EKE arendusdivisjoni juht Karl Aderi sõnul on arhitektuurikonkurss Hipodroomi ärikvartali lahenduse leidmiseks töös. «Valiku teeb žürii detsembris ning võitjaga sõlmitakse kohe projekteerimisleping,» ütles Ader BNS-ile.

«Esialgu ootame ära arhitektuurikonkurssi tulemused ja seejärel saame juba täpsemalt öelda, millal jõuame ehitamiseni. Eeldatavasti võiks see olla 2020. aastal kolmandas kvartalis. Enne ehitusloa saamist on palju projekteerimist ja kooskõlastamist,» sõnas Ader.

Ettevõte ei avalda, kellega veel peale tulevase ärikvartali ankurüürniku Elisa on läbirääkimisi peetud ja üürilepinguid ette valmistatud. «Küll aga võin öelda, et kui kogumahus läbirääkimised muutuvad tegelikkuseks, siis pole nii suurt ehitustandemit ühel ajal ehitamises Tallinn veel Eesti iseseisvumise järel näinud,» lisas Ader.

Elisa teatas esmaspäeval, et saab EKE ASi 2023. aastaks arendatava Hipodroomi ärikvartali ankurüürnikuks.

Hipodroomi täisehitamise vastu on ägedalt võidelnud mitu kodanikeühendust. Selle detailplaneeringu menetlus tuli aastate eest Viktor Kaasiku altkäemaksuskandaali tõttu peatada.

Ärimeeste Jaan Manitski ja Mats Gabrielssoni osaühing Alfa Property tahab kolida hipodroomi Saku valda ning rajada selle asemele Paldiski maantee äärde äri- ja elurajooni.

Kommentaarid (6)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles