Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Mart Helme: ettevõtjad peaksid ise endale generaatorid soetama, mitte lootma ainult riigi peale

Mart Helme. FOTO: Arvo Meeks / LEPM

Iga põllumees peaks rahulikul ajal teenitud kasumi eest endale varugeneraatori muretsema ja mitte jääma lootma riigi peale, rääkis siseminister Mart Helme (EKRE) hiljutise tormi tagajärjel ilmnenud probleemidega seoses.

Mart Helme ütles «Aktuaalse kaamera» stuudiointervjuus, et suurem osa tormi tõttu ilmnenud probleemidest kuulub majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi valdkonda. Meil on kuhjunud probleemid, sest aastakümned ei pööratud elanikkonna kaitsele tähelepanu ja riik ei suuda mõne aastaga tekkinud lünka täita, märkis siseminister.

Tema arvates on siseministeeriumi alla kuuluvad politsei, päästeamet ja häirekeskus töötanud tormi tagajärgede kõrvaldamisel oma võimete piiril.

Helme sõnul ei pea ta generaatorite puudust normaalseks. «Aga ma ei pea normaalseks ka seda, et eraettevõtjad tulevad näpuga näitama minu peale ja süüdistama mind selles, et neil ei ole elektrigeneraatoreid. Vabandust! Kui te saate korstnasse kirjutada 50 000 kahjumit, siis ma arvan, et teil oleks võimalik muretseda ka endale rahulikul ajal selle sama kasumi eest, mida te teeniksite, generaatorid,» arvas Helme.

Ta lisas, et tema hinnangul on enamikus põllumajandusettevõtetes siiski varugeneraatorid olemas, aga seal, kus pole, on ettevõtja elanud lootuses, et küll riik appi tõttab, kui midagi peaks juhtuma.

Tagasi üles
Back