T, 31.01.2023

Galerii: EAS avas New Yorgis kontori

Lennart Ruuda
, reporter
Galerii: EAS avas New Yorgis kontori
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Eile avasid peaminister Jüri Ratas ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) juhatuse liige Sigrid Harjo New Yorgis Eesti konsulaadi ruumides EASi esinduse, mille eesmärgiks on ekspordi edendamine. Kontorit juhib Eestiga tihedalt seotud James S. York.

Avamisel esines tervituskõnega New Yorgi linna rahvusvaheliste suhete volinik Penny Abeywardena, lisaks osalesid Eesti äridelegatsioon ja kohalikud kontaktisikud.

Peaminister Jüri Ratase sõnul on eksport Eesti majanduse tugitala. «New Yorgi esinduse eesmärk on suurendada Eesti ettevõtjate ekspordivõimalusi USA idarannikul ja muidugi tugevdada majandussidemeid Ameerika Ühendriikidega,» ütles ta.

Ekspordinõunik James S. York on sündinud küll New Yorgis, aga elanud vahepeal ka Eestis. «Tema kogemus, võrgustik ja oskused on hea kombinatsioon, et aidata meie ettevõtetel eksporti kasvatada. Selleks pakuvad meie nõunikud nõustamisteenust, aitavad korraldada ärivisiite ja üritusi ning vahendavad ärikontakte ja tegelevad konkreetselt ekspordipartnerite otsinguga,» ütles Sigrid Harjo.  

James S. Yorki sõnul on ettevõtjate huvi ja vajadus USA idaranniku esinduse vastu suur ning New York kui maailma ärikeskus sobib esinduseks ideaalselt. «Lisaks IT- ja tehnoloogiasektorile on idarannikule eksportimise vastu huvi tundnud ka mitmed traditsioonilise tööstuse ettevõtted, näiteks toidu-, puidu- ning kaitsetööstusest,» kinnitas York.

«Olen juba vahendanud kontakte ja viinud õigeid inimesi Eesti ettevõtetega kokku ning minu teada on ka mitu tehingut lõpusirgel. Minu kontaktid on avalikud ja uks avatud,» julgustas York.

EASi ekspordinõunikud tegutsevad kokku 14 turul New Yorgist Tokyoni. Eelmisel aastal teenindati kokku üle 750 ettevõtte. Maksu- ja tolliameti andmetel kasvas nende ettevõtete ekspordi müügitulu võrreldes 2017. aastaga 61 miljoni euro võrra. See tähendab, et samal ajal, kui Eesti eksport kasvas nendesse riikidesse 2 protsenti, kasvasid ekspordinõunike teenindatud ettevõtted 35 protsenti.

Märksõnad
Tagasi üles