Üürileandja saab üürnikult nõuda hüvitamist ainult sel juhul, kui üürnik on asjade kahjustamises süüdi ja üürnik pole tõendanud vastupidist.
5) Ahiküttega korterite puhul on hooldus kokkuleppe küsimus – eelkõige on ehitise omaniku kohustuseks kontrollida ja hooldada korstent, et oleks tagatud tuleohutus. Selle teenuse peab tellima korterelamutes maja haldaja (kinnisvarahaldusfirma või korteriühistu) ja tasumise kohustus on korteriomanikel. Selline teenus kuulub elamu hooldustööde alla. Kui üürileandja on üürnikuga kokku leppinud, et üürnik tasub lisaks üürile ka kommunaalmakseid ja kolmanda isiku osutatud teenuste eest, siis see kulu sisaldub tavaliselt hooldustööde summas, mida korteriomanikud tasuvad vastavalt neile korteriühistu või kinnisvara haldusfirma poolt esiatud arvetele.
Seega on see üürniku ja üürileandja vaheline kokkuleppe küsimus.
6) Parkimisplats maja ees - see peaks sisalduma juba üüris. Selle eest eraldi tasu küsida üürnikult on ebamõistlik, sest üürniku huvi on siiski kasutada neid õigusi, mis kaasnevad korteri kasutamisega.
7) Üürilepingu kestus – tähtajaline või tähtajatu. Tähtajaline üürileping lõppeb tähtaja möödumisel, kui pole erakorraliselt üles öeldud. Tähtajatu üürilepingu lõpetamisest tuleb mõlemal poolel ette teatada kolm kuud.
8) Maakleri kasutamine – elu- või äriruumi üürileandmisel võib kasutada kinnisvaramaakleri teenust, kes peab tundma vajalikku seadusandlust ning vormistab vajalikud dokumendid (üürileping, üüripinna üleandmise-vastuvõtmise akt).
9) Üürniku tausta uurimine – selgitage välja, kes koos üürnikuga asuvad üüripinnale elama ja millistel põhjustel. Uurige üürniku ja tema abikaasa/elukaaslase tausta ja selgitage välja nende nimed ning isikukoodid (teavitage kindlasti, et soovite nende tausta uurida). Küsige, millega tegelevad ning kus töötavad, uurige vajadusel ka nende osalusega ettevõtete tausta ning tehke päringud vastavates andmebaasides (Ametlikud Teadaanded, äriregister, krediidiinfo, google otsing ning Facebook).
10) Üürilepingu lõpetamine – üüritud pinna tagastamisel peab üürileandja kontrollima selle seisundit ja viivitamata teatama üürnikule puudustest, mille eest üürnik vastutab. Kui üürileandja avastab hiljem puuduse, mida ta tavalise ülevaatamisega ei saanud avastada, peab ta sellest üürnikule samuti viivitamata teatama. Üürileandja poolt üüritud asja muutmise või halvendamise eest hüvitise saamise nõude aegumistähtaeg on kuus kuud. Üürileandja hüvitusnõude aegumistähtaeg algab asja tagasisaamisest, seega asja üleandmisest alates. Puudusest teatamata jätmisel kaotab ta puudusest tulenevad õigused (puudusest teatamist peab üürileandja vajaduse korral olema suuteline tõestama, näiteks saadetud sõnumi või e-kirja abil).