Büroohind kummardab kliendi ees

Gert D. Hankewitz
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Vaade väljaehitamisel olevale Rotermanni kvartalile.
Vaade väljaehitamisel olevale Rotermanni kvartalile. Foto: Peeter Langovits

Ülepakkumine äripindade turul kasvab ning see sunnib väljarentijaid hinda langetama. Tõenäoliselt sageneb ka juba sõlmitud rendilepingute tingimuste ülevaatamine.


Veel aasta eest kinnitasid uute büroopindade arendajad, et neil on järjekord ukse taga ja rentnike puudust pole ette näha. Nüüd aga ollakse valmis väga heade hindadega läbirääkimisi alustama ja büroohoonete rentnikke üle meelitama, kirjutab

Äripäev

.A&A Kinnisvara tegevjuht Aivar Villemson tunnistas, et rentnike ülemeelitamist ja laialdasemat ülekolimist ühelt pinnalt teisele on juba märgata. «Sellel aastal võiks büroopindade väljarentijaid võrrelda suusamüüjatega lumevaesel talvel, pakkumine on, aga nõudlust pole. Kõige raskem on rentnikke leida alles valminud või valmivatesse büroohoonetesse.»Ülemeelitamine on Villemsoni sõnul seotud kulude kärpimisega, kusjuures kolitakse üle nii rendihinnalt odavamatele kui ka ruumilt väiksematele pindadele.Näiteks on ka Rotermanni keskuse tegevjuht Mart Saa võtnud eesmärgiks lähikuudel kõik pinnad üürnikega asustada ja seetõttu valmis ka superhindadega läbirääkimisi alustama.


Kommentaarid
Copy
Tagasi üles