E, 5.06.2023

FOTOD: Vaata, milline saab olema uus Keskturg

Reet Pärgma
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments 5
Keskturu arhitektuurikonkursi esimene töö. Kadarik, Tüür. Arhitektid
Keskturu arhitektuurikonkursi esimene töö. Kadarik, Tüür. Arhitektid Foto: keskturg

Tallinna Keskturu uus omanik Astri Grupp korraldas turu arendamiseks arhitektuurikonkursi, millest võttis osa kolm võistlustööd. Nende seast selgitab Kesklinna valitsus internetihääletusel rahva lemmiku, mis saab rahalise preemia.

«Arhitektuurikonkursi korraldamine oli esimene tingimus, mille linn seadis Keskturu arendamiseks. Konkursi võitja selgitab linnaplaneerijatest, arhitektidest ja omaniku esindajatest koosnev žürii. Samal ajal viib Kesklinna valitsus läbi avaliku internetihääletuse rahvale kõige enam meeldiva kavandi selgitamiseks,» ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Esimene võistlustöö

Kadarik, Tüür. Arhitektid

Teine võistlustöö

KAMP Arhitektid

Kolmas võistlustöö

KOKO Arhitektid

Võistlustöödele saab oma hääle anda keskturu veebilehel. Hääletada saab alates tänasest kuni 6. oktoobrini. Nii rahva lemmikuks hääletatud kui ka žürii valitud võidutöö avalikustatakse 15. oktoobril. Rahvahääletuse tulemus ei ole žürii jaoks siduv, selle võitnud töö saab Kesklinna valitsuse preemia summas 1500 eurot.

«Keskturu uuendamine tekitab kohalikes elanikes optimismi ja samal ajal on ka neid, kellel on teatud hirmud. Oleme uue omanikuga pidevas suhtluses, et turu uus lahendus arvestaks kõikide huvirühmade ootustega nii palju kui võimalik. Samas on ka linn esitanud turule rea nõudeid, mille eesmärk on tagada turukvartali parem sobivus kohalikku miljöösse, luua juurde kaasaegset tänavaruumi, lahendada seonduvaid liiklusprobleeme. Kui arhitektuurne lahendus on välja valitud, tekib planeeringu väljapanemisel võimalus kohalikel elanikel protsessis kaasa rääkida,» lisas Kesklinna vanem.

Facebook Twitter
Comments 5

Märksõnad

Tagasi üles