Päevatoimetaja:
Aimur-Jaan Keskel

Eluaseme hinnad tõusid teises kvartalis 5,8 protsenti

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Lisaväärtused, nagu kõrghaljastus või laste mänguväljakud, pole eluaseme müügil enam argument hinna ohjeldamatuks üleskruvimiseks, kuid võib anda eelise teiste müüjate ees.
Lisaväärtused, nagu kõrghaljastus või laste mänguväljakud, pole eluaseme müügil enam argument hinna ohjeldamatuks üleskruvimiseks, kuid võib anda eelise teiste müüjate ees. Foto: Urmas Luik

Eluaseme hinnaindeks tõusis tänavu teises kvartalis esimese kvartaliga võrreldes 0,9 protsenti, aastaga tõusid hinnad aga 5,8 protsenti.

Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on majade hinnad tõusnud 6,2 protsenti ja korterite hinnad 5,7 protsenti. Tallinna korterite hinnad tõusid 5,7 protsenti, pealinnaga külgnevates piirkondades koos Tartu ja Pärnuga 6 protsenti ning ülejäänud Eestis 4,5 protsenti, teatas statistikaamet.

Eluaseme hinnaindeks näitab kodumajapidamiste poolt eluaseme soetamiseks tehtud tehingute ruutmeetrihindade muutust ja seda arvutatakse korterite ja majade kohta.

Omaniku kasutuses oleva eluaseme hinnaindeks jäi selle aasta teises kvartalis võrreldes esimese kvartaliga samale tasemele, võrreldes 2018. aasta teise kvartaliga oli muutus 3,7 protsenti.

Omaniku kasutuses oleva eluaseme hinnaindeks iseloomustab kodumajapidamiste seisukohast uute eluasemete soetamise ja eluaseme soetaja ning kasutajana tehtavate muude kulutuste hindade muutust. Indeks koosneb neljast osast: eluaseme soetus, muud eluaseme soetusega seotud teenused, eluaseme kapitaalremont ja eluaseme kindlustus.

Tagasi üles