Suurbritannias varastati 6 miljonit dollarit väärt kullast WC-pott

Rait Piir
, reporter
Copy
Üleni kullast WC-pott Ameerika.
Üleni kullast WC-pott Ameerika. Foto: Gbs/Ropi / ZUMAPRESS.com

Suurbritannias varastati Blenheimi paleest 18-karaadisest kullast valmistatud WC-pott.

Töökorras ja torustikuga ühendatud WC-pott nimega Ameerika paigaldati paleesse möödunud neljapäeval osana seal toimuvast kunstinäitusest. Poti valmistas Itaalia kunstnik Maurizio Cattelan, kes on tuntud provokatiivsete taieste valmistamise poolest. Kunstniku enda sõnul pole varguse näol tegu turundustrikiga. Kunstiteose väärtus on umbes kuus miljonit dollarit. 

Blenheimi palee on Winston Churchilli sünnikoht ja kuulub UNESCO maailmapärandisse. Palee tegevjuht ütles BBC raadiole, et hoonel on tugev turvasüsteem, kuid vargad olid tõenäoliselt hästi ette valmistunud professionaalid. Politsei sõnul tegutsesid vargad väga kiiresti ning kasutasid vähemalt kahte sõidukit. Politseil pole siiani õnnestunud WC-potti tabada, kuid juhtumiga seoses on vahistatud 66-aastane mees. 

Politsei arvab, et vargad üritavad tõenäoliselt esimesel võimalusel WC-poti ära sulatada. 

Maurizio Cattelan pakkus nimetatud WC-potti 2017. aastal Donald Trumpile, kes keeldus. Tegu oli solvanguga ning kriitikaga USAs valitseva äärmusliku varalise ebavõrduse suhtes. Cattelan on varem julgustanud kõiki külastajaid WC-potti kasutama, öeldes, et Ameerika on «1 protsent 99 protsendile.»

Blenheimi palee.
Blenheimi palee. Foto: Steve Parsons / PA Wire/PA Images
Kommentaarid
Copy
Tagasi üles