K, 27.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Põhja-Koreaga seotud räpane saladus

Raigo Neudorf
Facebook
Comments
Sõdurid kahe Korea vahelisel piiril.
Sõdurid kahe Korea vahelisel piiril. Foto: SCANPIX.

Business Insider kirjutab, et kui pea kõik inimesed loodavad näha Põhja-Korea diktatuuri langemist, ei pruugi sugugi sama soovida paljud Vaikse ookeani suurriigid, vahendab Talouselämä.

Olukord Põhja-Koreas meenutab õudusunenägu. Alatoitumuse tõttu on põhjakorealased keskmiselt 7-15 sentimeetrit lühemad oma lõunas elavatest naabritest.

Riigi rahvamajanduse ainsaks ülesandeks on rikastada ametivõime ja varustada 1,2 miljonist sõdurist koosnevat hiigelarmeed. Samas on riigi majandus viimase 40 aastaga vaid kahanenud.  

Põhja-Korea valitsus on samal ajal purustanud pea kõik kodanikuühiskonna juurde kuuluva: religiooni, pere-elu ning nii kultuurilise kui ka ajaloolise mälu.

Räpane saladus kogu asja juures on aga see, et sugugi mitte kõik Vaikse ookeani suurriigid ei soovi näha Põhja-Korea diktatuuri lagunemist.

Nimelt tabaks riigi kokkuvarisemisel piirkonda humanitaarkriis, kuna miljonid põhjakorealased suunduksid söögi- ja peavarju otsingutel nii Lõuna-Koreasse, Venemaale, Hiinasse kui Jaapanisse.

Samas poleks ükski riik huvitatud sellest, et neil tuleks hakata vastu võtma miljoneid alatoidetud ja kirjaoskamatuid põhjakorealasi.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles