Reutersi andmetel on viimase kolme aasta jooksul pressitud Šveitsi juhtivate kullarafineerijate logosid illegaalselt enam kui 50 miljoni dollari väärtuses kullakangidele. Ühe maailma suurima kullahoiustaja, panga JPMorgan Chase varasalvest on leitud üle tuhande kangi, millele pressitud logo ei vasta tegelikule tootjale. Tegu on suhteliselt väikse arvuga, kuid võltsingud on väga hästi tehtud ja avastamata võib olla veel tuhandeid.
Kui vanasti keerles kullavõltsimine peamiselt selle ümber, et kullakihiga oli kaetud odavama metalli kang, siis nüüdisajal kannab võltsitud logosid sageli väga puhas ja kõrgkvaliteetne kuld. Kuna maailma finantssektorid muutuvad rahapesu suhtes üha valvsamaks, siis peavad kuritegelikud rühmitused leidma uusi viise oma varanduste liigutamiseks.
Maailma juhtiva kullarafineerija Valcambi tegevjuhi Michael Mesaricu sõnul on neil väga raske eristada võltsinguid enda omadest. Nad on leidnud praeguseks «mõni tuhat» kangi, kuid Mesaric usub, et liikvel on palju-palju rohkem. Võltsitakse erinevate brändide kullakange, kuid peamiseks sihtmärgiks on just Šveitsi rafineerijad, sest neil on kullatööstuses kõige parem maine. Neli Šveitsi suurimat rafineerijat on Valcambi, PAMP, Argor-Heraeus ja Metalor.
Kokku töötlevad nad aastas umbes 2000–2500 tonni kulda, väärtuses ligemale 100 miljardit dollarit. Nende märgistust usaldatakse kullatööstuses kõige rohkem ja seepärast on nende logode võltsimine ka kõige ihaldusväärsem.
Ebaseaduslik kullakaevandamine kasvas plahvatuslikult 2000-ndate keskel, mil kullahind tõusis kiire tempoga. Ilma vastavate märgistusteta sai ebaseaduslikku kulda müüa ainult mustal turul. Tuntud brändide piraatimisega võivad sanktsioonide alla pandud kriminaalsed režiimid nagu Põhja-Korea, aga ka mitmed kuritegelikud ühendused, müüa kulda ka Lääne turugudel. Illegaalset kulda armastavad eriti müüa näiteks Aafrika konfliktitsioonides tegutsevad sõjapealikud, kel on ligipääs soontele.