K, 29.03.2023

Olav Miili pilvelõhkuja oli mullu veel kahjumis

PM Majandus
Olav Miili pilvelõhkuja oli mullu veel kahjumis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Olav Miili torn ning selle naabruses asuvad Swissotel ja SEB panga hoone.
Olav Miili torn ning selle naabruses asuvad Swissotel ja SEB panga hoone. Foto: Maakri Kvartal

Olav Miilile kuuluv Maakri Kvartal OÜ oli mullu ligi miljoni eurose käibe juures 535 000 euroga kahjumis.

Miil märkis majandusaasta aruandes, et tänavu on plaanis lõpetada Maakri 19 ja Maakri 21 asuvate hoonete ehitustööd ning anda kõik nendes hoonetes paiknevad äripinnad üürile.

Ärihoonete kompleks koosneb seitsmest hoonest, kus on kokku ligikaudu 21 500 ruutmeetrit väljaüüritavat pinda. Sellest 85 protsenti on büroopinnad, ülejäänud kaubandus-, toitlustus- ja teeninduspinnad.

Maakri Kvartali projektijuht Jaan Erelt selgitas, et kõige viimased äripinnad on praegu ehituses ja paar viimast ruutmeetrit on välja üürida, ülejäänud on kõik valmis.

«Meie vakantsus on alla 10 protsendi,» lisas ta.

Möödunud aastal valminud Maakri Kvartalis on 30-korruseline ja 110-meetrine kõrghoone, 10-korruseline ja neljakorruseline uus hoone, samuti on rekonstrueeritud neli 20. sajandi algusest pärinevat kolme- kuni neljakorruselist arhitektuurimälestist.

Kvartali ehitust rahastas Soome OP Pank, mille ees oli ettevõttel bilansipäeva seisuga 30,3 miljoni euro ulatuses laenukohustusi. Erelti kinnitusel on OP Pangaga sõlmitud ka üürileping ning Soome pank tuleb Maakri Kvartalisse ankurrentnikuks.

Põhivarasid oli ettevõttel 49,4 miljonit eurot, mida on 2017. aastaga võrreldes 8 miljonit enam.

Merko Ehituse töö kulgemine ühe minutiga:

Märksõnad
Tagasi üles