E, 25.09.2023

Tartu Jõe paadisadamas rüüstati paadimootoreid

Jaano Martin Ots
Facebook
Comments 5
Küljest monteeritud mootorijalaga paat Emajõel Jõe paadisadamas
Küljest monteeritud mootorijalaga paat Emajõel Jõe paadisadamas Foto: Rait Kuusik
  • Vargad viisid viie paadi küljest mootorijalad ja sõukruvid

Tartus Emajõe ääres asuva Jõe paadisadama juhatus teatas, et viielt sadamas seisnud paadilt on varastatud mootorijalad, kahjustatud on ka teisi paadimootoreid.

Viielt Jõe paadisadamas seisvalt paadilt varastati eile mootorijalad. Kuna Jõe paadisadamas hoitakse paate veest välja tõstetuna, lähenesid vargad tõenäoliselt veetee kaudu ning demonteerisid mootorite alumised osad ja sõukruvid oma paadist. 

Paadimootori kõige alumine osa ehk mootorijalg, milles paiknevad rippmootori jõuülekanne ja käiguvaheti, on mootorpaatide kõige sagedamini purunev osa. Kivile, madalale või muule takistusele otsa sõites saab mootorijalg löögi esimesena ning tavaliselt vajab vigastada saanud osa väljavahetamist. Seetõttu võib varastatud mootorijalgadele ja sõukruvidele ostjaid leiduda kõigis piirkondades, kus mootorpaatidega liigeldakse.

Jõe paadisadama juhatus palub kõigil, kellele pakutakse kahtlasi kasutatud paadimootori osi või kellel on vihjeid, mis võiks varastele jälile aidata, sellest Jõe paadisadama juhtkonnale teada anda. 

Sarnasest kuritööst teatas eelmisel nädalal ka Toila sadam, sealt viidi mootorijalad kahelt paadilt. 

Facebook
Comments 5

Märksõnad

Tagasi üles