T, 5.12.2023

Superalko ja Cityalko omanikfirma kasum mullu pea üheksakordistus

BNS
Copy
Ikla SuperAlko.
Ikla SuperAlko. Foto: Mailiis Ollino / Pärnu Postimees

Alkoholikaupluste kettide Cityalko ja Superalko omanikfirma Aldar Eesti OÜ konsolideeritud puhaskasum kasvas mullu aastavõrdluses 8,7 korda, 4,3 miljoni euroni.

Ettevõtte müügitulu kasvas samal ajal 8,4 protsenti, 89,3 miljoni euroni, selgus Aldar Eesti konsolideeritud majandusaasta aruandest.

2018. aastal avas ettevõte ühe uue Cityalko kaupluse Lasnamäel. Mullu asutati ka sidusettevõte Aldar Poland sp z.o.o, milles omandati 50-protsendiline osalus. Ühtlasi omandas Aldar Eesti septembris täisosaluse tütarettevõttes Aldar Latvia SIA.

Tänavu on ettevõttel kavas püsida turul senistes turusegmentides ning säilitada ja kasvatada kaupluste käibeid, ostjaskonda ja turuosa. "Eesmärgiks on pidada tulemuslikumaid läbirääkimisi tarnijatega, saavutamaks soodsamaid kaupade sisseostuhindasid ning paremaid maksetingimusi, mis aitavad paremini korraldada ettevõtte likviidsuse juhtimist," kirjutas juhtkond aruandes.

Kontsernis töötas mullu keskmiselt 381 inimest, kelle palgakulu oli 3,7 miljonit eurot. Aasta varem oil 389 töötaja kogupalk 3,3 miljonit eurot.

Aldar Eesti OÜ ketti kuulub 13 toidukauplust ja 21 alkoholi müümisele spetsialiseerunud kauplust, lisaks veel Tallinna sadama piirkonnas asuvad Sadama Turg, Kai Kohvik, Kochi Trahter ning Kochi Kohvituba.

2018. aasta alguses lisandus ettevõtte kaubamärkide hulka Aldar Cash & Carry, toidu- ja tarbekaupade ning alkoholi hulgiladu, mis põhineb peamiselt Virumaal tuntud endisel Helteri hulgilaol.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles