Võlakirjaturud annavad häiret, sest pikaajaliste võlakirjade intressimäärad on langenud lühiajalistest madalamaks, mis on seni olnud märk sellest, et majanduskriis või vähemalt -langus on tulemas.
Murelikud on ka tootmisettevõtted, sest äriusaldusindeks langeb.
Muretud on vaid aktsiaturud, mis tegid esimesel poolaastal mitmekümne aasta suurima tõusu, ja uus kvartal on alanud samuti paljutõotavalt. Ka tööpuudus on 50 aasta madalaimal tasemel ning kodumajapidamiste võlakoormuse suhe sisemajanduse kogutoodangusse kahaneb. Juunis loodi USAs 224 000 uut töökohta, mis on poole rohkem, kui oleks vaja olemasoleva tööhõivemäära säilitamiseks, kirjutab ajakiri The Economist.
Aga siiski, selle kuuga ületab käimasolev USA majanduskasvu periood kestuse poolest senise pikaajalisima, 1991. aasta märtsist kuni 2001. aasta märtsini kestnud kasvuperioodi. Samuti on praegune tsükkel kaks korda pikem kui Teise maailmasõja järgsete aastate kasvutsüklid keskelt läbi.
«See tsükkel on kestnud kauem, kui The Beatles koos püsis. See on kestnud palju kauem, kui algupärane «Seinfeld» (ülipopulaarne telesari – toim) kaabeltelevisioonis jooksis. See on vanem kui Instagram,» ütles Financial Timesile investeerimisfirma Invesco strateeg Brian Levitt.
Selle aasta esimeses kvartalis kasvas USA majandus 3,2 protsenti ja ennustuse järgi kasvab praegu 1,5 protsenti aastas, mis annab kinnitust, et rekord on ilmselt löödud.
Kui üldiselt loetakse majanduslanguseks olukorda, kus sisemajanduse kogutoodang langeb kaks kvartalit järjest, siis USAs kuulutab selle välja spetsiaalne majandustsüklite määramise komitee (Riiklik Majandusuuringute Büroo – National Bureau of Economic Research ehk NBER), kuhu kuuluvad tuntud majandusteadlased. Komitee võtab arvesse terve hulga majandusnäitajaid, teiste seas ka tööhõive ja palgad.