Kaks Muhu Väina regati jahti sõitsid Linnusitamaal kividele

Jaano Martin Ots
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Jahid Kherpi ja Tiina Abruka lähistel kividel
Jahid Kherpi ja Tiina Abruka lähistel kividel Foto: Jaht Marielle
  • Linnusitamaa on laid Abrukast lõunas, mille ümbruses on palju madalaid
  • Võistlevad jahid sõitsid kergelt kividele, kuid ei saanud suuremaid vigastusi

Meeskonnad tegelevad jahtide kividelt lahti aitamisega, inimesed vigastada ei saanud. Jahtide kahjustused ei ole esialgsetel andmetel ohtlikud. 

Muhu Väina regatil osalevad jahid Kherpi ja Tiina sattusid Muhu Väina regati Abruka ringil kividele, kui püüdsid nõrga tuule tingimustes kasutada otsemat teed. Jahtide meeskonnad tegelevad jahtide kividelt lahti päästmisega. Mootorit ei tohi regatil osalevad jahid kasutada, kui soovivad, et nende võistlustulemus arvesse läheks. 

Jahid sõitsid kividele väiksel kiirusel ning ei saanud esialgsetel andmetel suuremaid kahjustusi. Sukeldudes paadi kahjustusi tuvastanud Kherpi meeskonnaliikme hinnangul on alus võimeline teekonda jätkama. Jaht Tiina sõitis kividele kergemalt ning kahjustusi ei ole. 

Linnusitamaa on väike laid Saaremaa ranniku lähedal Abrukast lõuna pool. Laiu ümbruses on ohtralt madalaid merealasid ja kivisid. Laiu nimi pärineb XVI sajandist, mil tollased meremehed rannikul kõndides suuri linnuväljaheitehunnikuid nägid. 

Tagasi üles