K, 4.10.2023

Kinnisvaraportaal: uus korter leiab omaniku viie kuuga

BNS
Facebook
Comments
Lasnamäe vaade Teletornist.
Lasnamäe vaade Teletornist. Foto: LIIS TREIMANN / PM/EMF

Kinnisvaraportaali Kinnisvara24 andmetel võtab korteri müük uusarenduses aega keskmiselt 5,2 kuud ning seda vaatamata sellele, et kinnisvara ruutmeetri hind on rekordtasemel ja uusi korterelamuid ehitatakse palju. 

Kinnisvaraportaali juhatuse liige Kalev Roosiväli märkis, et praegust kinnisvaraturgu iseloomustab väga suur uusarenduste pakkumiste arv ja suhteliselt kõrge hind, aga kuna Eesti inimeste ostujõud on samuti kasvanud, siis püsib nõudlus uute korterite järele kõrgel tasemel.

«Keskmise kinnisvaratehingu ruutmeetri hinna tõus on seotud sellega, et võrreldes varasemate aastatega tehakse rohkem tehinguid uute korteritega. Nõudlus uute korterite järele on suur ja kuna kodu ostetakse enamasti pikaajalise investeeringuna, siis pole ostu mõttekas edasi lükata ka siis, kui kinnisvara hind on praegusel kõrgel tasemel. Isegi kui hinnad peaksid langema, siis võib laenu saamine muutuda keerulisemaks,» ütles Roosiväli pressiteate vahendusel.

Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman lisas, et kuni kolmandik uutest korteritest müüakse eelmüügi ajal juba esimese paari kuu jooksul, pooled korterid ehitusperioodi vältel ja ülejäänud peale hoone valmimist.

«Harjumaal müüakse 80 protsenti korteritest paberi peal siis, kui ehitus alles kestab. Kui korter saab valmis, siis lüheneb ka müügiperiood, sest paljud ostjad soovivad vara enne ostu tegemist oma silmaga üle vaadata. Nõudlus ja huvi uusarenduste vastu on väga suur, aga kuna pakkumisi on samuti palju, siis tutvutakse enne tehingu sooritamist paljude objektidega ja kaalutakse ost väga hoolega läbi,» rääkis Sooman. 

Maa-ameti statistika alates 2003. aastast kuni praeguseni näitab, et 16 aasta Eesti kõrgeima hinnaga tehingud tehti tänavu juunis, kui keskmiseks müüdud korteri ruutmeetrihinnaks oli Tallinnas 1988 eurot ja Tartus 1522 eurot.

Kinnisvara24 on kinnisvaraportaal, mille asutasid Ekspress Grupp ja Eesti kinnisvarabürood 2018. aastal. Portaali haldab Kinnisvarakeskkond OÜ, mis kuulub 49 protsendiga Ekspress Grupile ja 51 protsendiga viiele kinnisvarabüroole.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles