T, 5.12.2023

Svet: keskturule kerkivad kuni seitsmekorruselised äri- ja eluhooned

PM Majandus
Copy
Keskturg.
Keskturg. Foto: Jaanus Lensment

Tallinna Kesklinna vanema Vladimir Sveti sõnul tuleb keskturu uuel omanikul Astri Grupil ehitusprojekti koostamiseks läbi viia arhitektuurivõistlus. Linna väljastatud detailplaneeringu tingimuste kohaselt peaksid keskturu territooriumile kerkima äri- ja eluhooned, millest kõrgemad osad on kuni seitsmekorruselised.

«Turu uuel omanikul Astri Grupil tuleb viia läbi uue turuala ehitusprojekti koostamiseks arhitektuurivõistlus parima lahenduse saavutamiseks. Tulevale ehitusprojektile on esitatud terve rida nõudmisi selleks, et luua keskturu piirkonnas täisväärtuslik elukeskkond,» ütles Svet.

«Keskturu territooriumile peaksid kerkima tänapäevased äri- ja eluhooned, neist kõrgemad osad kuni seitsmekorruselised ning uus turuhoone. Seega turg säilib, kuigi vähemas mahus,» lisas Kesklinna vanem.

Keskturu territooriumile peaks rajatama ka avalikult kasutatav linnaväljak ning ala hakkavad läbima kergliiklusteed, mis on planeeritud ümbruse tänavavõrku, jalakäijate ja kergliiklejate peamisi liikumissuundi arvestades. Parkimine peab toimuma täielikult maa-alusel korrusel.

«Kaubavedu ja laadimisalad peavad olema eraldatud jalgteedest ja turuhoone laadimisala peab olema kavandatud eraldi juurdepääsuga Keldrimäe tänavalt ning äriruumidega korterelamute teenindamine saab toimuda maa-aluselt parkimiskorruselt,» lisas Svet.

Samuti on alale kavandatud olemasolevaga võrreldes rohkem haljastust. 

Kesklinna vanema sõnul on praegused tingimused väga üldised, kuid esimene pilt keskturu tulevikust ilmub siis, kui on läbi viidud arhitektuurikonkurss, mis leiab loodetavasti aset lähikuudel.

Polištšuk müüs keskturu Balti jaama turu omanikule

Balti jaama turu omanik Astri Grupp ostis nädalapäevad tagasi Vadim Polištšukile kuuluvalt Turukaubanduse AS-ilt Tallinna Keskturu kinnistu.

Astri Grupi juht Anne Aland ütles eelmise nädala teisipäeval BNS-ile, et tehingu maksumus on poolte kokkuleppel konfidentsiaalne. Samas praegu on veel liiga vara rääkida, mis tulevikus Keskturu kinnistul olema hakkab.

«Me loome multifunktsionaalseid keskkondi, mis katavad ära väga laia sihtgrupi vajadused ning sarnased plaanid on meil ka Keskturu kinnistuga. Turg jääb kindlasti alles ning planeeringu käigus pannakse paika täpne turu kontseptsioon,» ütles Aland.

Kuni detailplaneeringu kehtestamiseni jätkab turu opereerimist senine omanik. Turu külastajate ja kauplejate jaoks ei muutu esialgu midagi ning turg jääb endiselt avatuks.

Astri Grupp on Eesti kapitalil põhinevate ettevõtete grupp, mis tegeleb peamiselt kaubanduskeskkondade arendamise ning üüri- ja haldamisteenuste osutamisega.

Astri Grupile kuuluvad Tallinnas Balti Jaama Turg ja Depoo, Tartus Lõunakeskus, Pärnus Pärnu Keskus, Narvas Astri Keskus ja Fama Keskus.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles