T, 28.11.2023

Ninanips eestlastele? Läti alkoholipood langetas samuti hindu

PM Majandus
Facebook
Comments 13
Viinakaupluse juhataja Einar Visnapuu ei ole kindel, et piirikaubandus kestab igavesti. Praegu läheb aga õlut nagu leiba.
Viinakaupluse juhataja Einar Visnapuu ei ole kindel, et piirikaubandus kestab igavesti. Praegu läheb aga õlut nagu leiba. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Kuigi Eesti valitsuse eesmärk oli 25-protsendilise alkoholi aktsiisilangetusega vähendada Läti piirikaubandust, ei pruugi nii minna, kuna Alko1000 kukutas täna samuti õlle hinda.

Taoline aktsiisiralli võib vähendada siin- ja sealpool piiri alkoholi absoluuthinda, kuid piirikaubandust mitte, kuna hinnavahed säilivad.

«Lätis aktsiis küll ei langenud, kuid hinnad langesid,» muheles Alko1000 asutaja ja juht Einar Visnapuu. Ta põhjendas hinnaalandust sellega, et püsida konkurentsis Eesti poodidega, kes kõik on lubanud alkoholi hinda lähiajal alla tuua.

Visnapuu sõnul on osad õllekohvrid piiripoodides taas saadaval hinnaga 9,99. Levinumate brändide eest tuleb välja käia aga 10,99 eurot. See tähendab, et hindu langetati varasemaga võrreldes 1 euro võrra. Kange alkoholi hinda Visnapuu ei puutunud.

Kui suure kahju Alko1000 sisse võtab? «No elame üle,» ütles ta, soovimata midagi täpsustada.

Läti seim otsustas, et kange alkoholi aktsiis langeb tänavu 1. augustist 15 protsenti. Samal päeval langeb kange alkoholi hind ka Alko1000 poodides, lubas Visnapuu.

Eesti ja Läti valitsuse vahelist aktsiisikemplust kommenteeris Visnapuu järgmiselt: «Kui nii edasi läheb, siis varsti on õlu odavam kui vesi. Ega lätlased ei kavatse ju aktsiisitulu ära kinkida. Kokkuvõttes ma ei saa aru, kes siis üldse võitma peaks.»

Eesti vähendas 1. juulist õlle, siidri ja kange alkoholi aktsiisi 25 protsenti. Paljud poeketid andsid teada, et nad langetasid õllepurgi hinda 10-15 senti ja pooleliitrise viinapudeli hinda kuni 1,5 eurot.

Facebook
Comments 13

Märksõnad

Tagasi üles