K, 4.10.2023

Nordica sai Rootsist magusa lepingu

Janno Riispapp
, reporter
Facebook
Comments 2
Nordica lennuk. Pilt on illustreeriv.
Nordica lennuk. Pilt on illustreeriv. Foto: Nordica

Nordica ja tema tütarettevõte Regional Jet võitsid ühispakkumusega nelja aasta pikkuse hankelepingu Rootsi siseliini teenindamiseks, mille maksumus on 170 miljonit Rootsi krooni ehk ligikaudu 16,1 miljonit eurot.

Lepingu järgi jätkab Nordica koostöös tütarfirmaga opereerimist Stockholmi ning Rootsi põhjaosa linnade Arvidsjauri ja Gällivare vahel kuni 2023. aasta sügiseni.

Rootsi liiklusameti tellitud liinil on Nordica ajutiselt lennanud alates 2018. aasta septembrist, peale kohaliku vedaja pankrotistumist. Seekord on tegemist hanke täiemahulise ehk nelja aasta pikkuse lepingu sõlmimisega.

Nordica kommunikatsioonijuht Toomas Uibo ütles, et Rootsi hanke võit on ettevõtte jaoks väga oluline sündmus, kuna näitab, et ettevõte on uustulnukana võitnud oma senise tööga rootslaste usaldusväärsuse.

«Väga hea meel on ka selle üle, et meil on ettevõttena tekkinud sealsete kogukondadega väga tihe ja hea läbisaamine. Üsna keeruline on Rootsis selliseid hankeid võita, kui sul pole kohalike inimeste toetust,» lausus Uibo.

Arvidsjauri lennujaama juhi Ralf Lundbergi sõnul ollakse Eesti lennufirma senise tööga rahul. «Lapimaa elanikele on äärmiselt oluline kiire ja toimiv ühendus Stockholmiga. Seda on Nordica meile pakkunud,» lisas ta.

Regional Jeti juhatuse esimees Jan Palmer kinnitas, et Eesti lennufirma on selle lepinguga Rootsi siseturul tugevalt kanda kinnitanud.

«Meid on seal märgatud ja nüüd ka tunnustatud pikaaegse lepingu sõlmimisega, mis tähendab, et uks Rootsi siseturule on tänasest pärani lahti. Me ei pea enam rootslastele selgitama, kes me oleme ja kuidas töötame. Oleme mängus sees ja see loob meile uusi ärivõimalusi, mida me hakkame juba lähitulevikus ära kasutama,» lisas Palmer.

Facebook
Comments 2

Märksõnad

Tagasi üles