Juba tükk aega saab Ameerika Ühendriikide suurimal tulevikutehingute börsil CME Group kaubelda ka bitcoin’idega. Tulevikutehingud on efektiivseim viis panustada mingi finantsvara tõusule või langusele. Ühendriikide tulevikutehingute statistikat pidava Commodity Futures Trading Commissioni värske raporti kohaselt on riskifondidel bitcoin’i nn lühikesi positsioone (lepinguid, mis panustavad langusele – T. O.) 14 protsenti rohkem kui pikki positsioone (lepinguid, mis panustavad tõusule – T. O.).
Hirm rongist maha jääda
Mis aga tähtsamgi, suurte lepingute seas on lühikeste positsioonide ülekaal veel suurem, kirjutas The Wall Street Journal. Raportis on toodud omanike kategooria «teised aruandekohuslased», mille alla kuuluvad ebamäärase staatusega investorid, kes alati ei halda teiste inimeste vara ja kelle lühikeste positsioonide maht on kolm korda suurem pikkade positsioonide mahust.
Optimistid on aga väiksemad investorid, kes usuvad küberraha tõusu. Nende investorite hulgas, kelle lepingute arv jääb alla 25 (ühe lepingu alusvara maht on viis bitcoin’i – T. O.), leidub pikki positsioone neli korda rohkem kui lühikesi.
Kokkuvõtteks võib öelda, et suured investorid usuvad ja panustavad bitcoin’i langusesse, väikeinvestorid on aga optimistid ja panustavad küberraha tõusu.
Paljude ekspertide arvates on bitcoin’i viimase hinnaralli taga investorite kartus rongist maha jääda, sest tundub, et 2017. aasta muster võib korduda.
«Traditsioonilised turuosalised on ilmselt skeptilisemad kui millenniumlastest päevakauplejad,» ütles majanduslehele The Wall Street Journal Chicagos asuva varahaldusfirma Typhon Capital Management portfellijuht George Michalopoulos, kes toonitas, et tema seisukohad on spekulatiivsed, ning lisas, et on keeruline öelda, mis on arvude taga.