Konkurentsiamet Tallinna Vee järjekordset hinnatõusu ei kooskõlastanud ja tegi 2011. aastal veefirmale ettekirjutuse viia kehtiv hind seadusega kooskõlla. Tallinna Vesi ettekirjutust ei täitnud ja pöördus kohtusse.
2014. aasta mais teatas Tallinna Vesi, et ettevõte esitab riigi vastu nõude arbitraažimenetlusse üle 90 miljoni euro ulatuses kogu 2020. aastal lõppeva lepinguperioodi jooksul tekitatava kahju hüvitamiseks. See oleks siis ettevõtte 2014. aasta kalkulatsioonide kohaselt koosnenud 50 miljoni ulatuses juba tekkinud kahjust ja ülejäänu osas veel tekkimata kahjust.
Hiljem hindas Tallinna Vesi oma nõude esialgselt 90 miljonilt eurolt alla 73 miljonile eurole. Justiitsministeerium märkis omakorda hiljem, et veefirma nõue riigi vastu on hoopis 67,5 miljonit eurot.
Rahvusvahelise arbitraažimenetluse istungid toimusid 2016. aasta novembris.
Rahvusvahelise arbitraažimenetluse näol on tegemist protseduuriga, kus sõltumatu rahvusvaheline vahekohus teeb vaidluse osas lõpliku otsuse. Vastavalt lepingule viidi arbitraažimenetlus läbi Rahvusvahelises Investeeringualaste Vaidluste Lahendamise Keskuses, mis on osa Maailmapanga Grupist.
Riigikohtu halduskolleegium jättis detsembris olulises osas rahuldamata Tallinna Vee kaebuse konkurentsiameti vastu ning otsustas, et konkurentsiamet ei pea järgima vee-ettevõtja ja Tallinna linna vahel erastamisel sõlmitud kokkulepet veeteenuse hindade kohta.
Samuti ei võimalda muudetud seadus enam hinna kindlaksmääramisel lähtuda linna kasutatud metoodikast. Seetõttu ei saanud konkurentsiamet Tallinna Vee hinnataotlust kooskõlastada ja õigustatud oli vee-ettevõtjale ettekirjutuse tegemine hinna seadusega kooskõlla viimiseks ehk langetamiseks.
Vahekohus otsustas reedel, et hagejad Tallinna Vesi ja emafirma United Utilities peavad tasuma 25 protsenti kostja õigusabikuludest ja muudest tasudest ning 25 protsenti tegelikult kulunud kostja ettemaksuosast vahekohtu kulude katmiseks.
25 protsenti kostja õigusabikuludest on ligikaudu 500 000 eurot ja 25 protsenti kostja ettemaksuosast on ligikaudu 165 000 eurot. Täpne summa, mille Tallinna Vesi peab hüvitama, veel selgub.