N, 6.10.2022

Tuntud nimesid varastanud petised pääsevad kergelt

Maria Joost
, reporter
Tuntud nimesid varastanud petised pääsevad kergelt
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Üleskutse internetis investeerimiseks, sealhulgas krüptoraha bitcoin'i ostmisele ärgitamine on praegu üks enim levinud kelmus.
Üleskutse internetis investeerimiseks, sealhulgas krüptoraha bitcoin'i ostmisele ärgitamine on praegu üks enim levinud kelmus. Foto: Albert Karimov/Panthermedia/Scanpix

Tuntud eestlaste identiteete varastanud ja libauudistes neile sõnad suhu pannud kelmid pääsevad kerge karistusega, sest kriminaaluurimise alustamiseks pole alust.

Mai alguses kirjutas Postimees, et Kanal2 «Õhtu!» saatejuhtide Piret Laose ja Jüri Butšakovi üllatus oli suur, kui nad leidsid end Majori veebilehelt, kus väideti, et nad olevat oma saates krüptoraha bitcoin’i ostnud ja sellega kasu teeninud. Samad kelmid on varastanud mitmete teiste tuntud eestlaste identiteete ja neilegi sõnu suhu pannud.

Neid ei saa aga ohjeldada. «Menetluse alustamiseks alust ei ole, sest ei nähtu, et teo eesmärk oleks olnud kahjustada inimeste mainet, vaid pigem kasutada tuntud inimesi reklaamina,» selgitas Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre.

Veebilehe Major taga näib peituvat petuskeem Bitcoin Profit, mis ärgitab inimesi nende juures bitcoin'i investeerima. Major lubab, et bitcoin'iga saab teenida miljoneid isegi siis, kui krüptoturg parasjagu languses on.

Märksõnad
Tagasi üles