Päevatoimetaja:
Angelina Täker
Saada vihje

Tallinlaste soojaarved langevad

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Radiaator
Radiaator Foto: Liis Treimann / Postimees

Konkurentsiamet kinnitas Utilitase taotluse alusel Tallinna kaugküttevõrgupiirkonna uueks piirhinnaks 47,6 eurot megavatt-tunni kohta, millele lisandub käibemaks.

Uus piirhind on 9 protsenti madalam aprillis kehtinud soojuse müügihinnast ning Utilitas rakendab selle tagasiulatuvalt alates maikuu algusest.

AS-i Utilitas Tallinn juhatuse esimehe Andres Veske sõnul aitas hinnalangusele kaasa maagaasi ja segaolmejäätmetest toodetud soojuse hindade alanemine.

«Prognoosime müüa Tallinna ja Maardu kaugkütteklientidele soodsamat soojust tänu heale turusituatsioonile kogu suve vältel, mis toob tarbijatele kaasa hoonete kütmise ja sooja tarbevee kulude languse,» ütles Veske. «Soojuse hind on kulupõhine ning sügiseks prognoositud maagaasi ja puiduhakke hindade kasv toob tõenäoliselt kaasa ka soojuse hinna tõusu.»

Soojuse hinna olulisemateks komponentideks on sisseostetava soojuse ja kütuse kulu ning nende komponentide hinna muutus mõjutab tarbijate lõplikku soojuse hinda. Enamik Tallinna kaugküttevõrgu kaudu müüdavast soojusest toodetakse koostootmisjaamades hakkepuidust, turbast ja segaolmejäätmetest, tipukoormus kaetakse maagaasil töötavate katlamajadega.

Utilitas on Eesti energiakontsern, mille põhitegevuseks on soojuse ja elektri tootmine ning kaugkütteteenuse osutamine. Utilitas varustab kaugküttesoojusega 4825 hoonet, sealhulgas üle 170 000 kodumajapidamise Tallinnas, Maardus, Keilas, Raplas, Haapsalus, Kärdlas, Jõgeval ja Valgas.

Tagasi üles