P, 27.11.2022
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni

Aas kohtub Peterburi majandusfoorumil Vene transpordiministriga

Janno Riispapp
, reporter
Aas kohtub Peterburi majandusfoorumil Vene transpordiministriga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 5
Majandus- ja taristuminister Taavi Aas.
Majandus- ja taristuminister Taavi Aas. Foto: Madis Sinivee

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas osaleb järgmisel nädalal Peterburi majandusfoorumil ja kohtub Venemaa Transpordiministri Jevgeni Ditrihhiga.

Möödunud nädalal saatis Aas pöördumise Venemaa transpordiministrile Jevgeni Ditrihhile, kellele tegi ettepaneku arutada Eesti ja Venemaa ministeeriumite vahelise transpordikomisjoni töö jätkamist, kahepoolseid lepinguid raudteel ja maanteel ning raudtee reisijateveo arendamist.

Samuti tegi Aas ettepaneku arutada transiidi toomist nii Eesti kui ka Venemaa taristutele.

Täna kinnitas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium Aasa osalemist 6.-8. juunini Peterburi majandusfoorumil. Ministeeriumi pressiesindaja Rasmus Ruuda kinnitas venekeelsele «Aktuaalsele kaamerale», et Aas kohtub Vene transpordiministriga järgmisel neljapäeval.

Praegu viibib minister kolmepäevasel visiidil Kasahstanis ja Usbekistanis. «Eesti peamised huvid on Kasahstani naftasaaduste, puistekauba ja teravilja transiit läbi meie transiidikoridori ning vahendamine Skandinaaviasse, online-kaubanduse jaotuskeskuse loomine ning Hiina-Kasahstan-Eesti konteinerrongi marsruudi arendamine,» ütles Aas eile.

Veebruaris kutsus president Vladimir Putini nõunik Anton Kobjakov Peterburi majandusfoorumile ametis olnud majandus- ja taristuministri Kadri Simsoni, kirjutas Postimees.

Peterburi rahvusvaheline majandusfoorum toob Kobjakovi sõnul Venemaale paariks päevaks globaalse eliidi, kelle hulka kuuluvad äriliidrid, poliitikud ja meediaeksperdid, et arutada Venemaa ja maailma majanduse ees seisvate väljakutsete üle. Üritust on nimetatud ka Venemaa Davosiks.

Majandusfoorumil on hea võimalus vahetada ideid, pidada konstruktiivset dialoogi ja laiendada suhtlusvõrgustikku, aga miks mitte nautida ka Peterburi valgeid öid, meelitab Kobjakov.

Peterburi majandusfoorumil käis möödunud aastal 17 000 inimest 143 riigist.

Viimati käis Eesti ministritest Peterburi majandusfoorumil Juhan Parts 2013. aastal.

Pärast Krimmi annekteerimist ja sõda Ida-Ukrainas 2014. aastal boikoteeris Peterburi majandusfoorumit suurem osa Euroopa tippjuhtidest.

Märksõnad
Tagasi üles