L, 30.09.2023

Tallinki laevapere saab korraliku palgalisa

Janno Riispapp
, reporter
Facebook
Comments
Laeva Megastar esimene väljumine kaks aastat tagasi.
Laeva Megastar esimene väljumine kaks aastat tagasi. Foto: Tallink/Andres Raudjalg

Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühing ja Tallink Grupp koos tütarettevõtetega allkirjastasid täna kollektiivlepingu, millega tõstetakse Tallinki laevade lipu all sõitvatel laevadel töötajate põhitöötasusid järgmisel kahel aastal kokku 10 protsendi võrra.

Kollektiivleping on sõlmitud järgmiseks kaheks aastaks ning kummalgi aastal tõuseb Tallinki meretöötajate palk keskmiselt 5 protsendi võrra aastas, kuid põhipalk järgmisel aastal mitte vähem kui 80 eurot ja 2021. aastal mitte vähem kui 75 eurot kuus.

Tallinki personalikulud suurenevad vastavalt uuele lepingule kokku üle 4 miljoni euro võrra aastas.

Sõlmitud leping reguleerib nii täna kui järgneval kahel aastal kõigil Tallinki Eesti lipu all seilavatel laevadel töötavate või tööle asuvate laevapere liikmete töötingimusi ja -tasu. 

«Sel nädalal saavutatud kokkulepe järgib tänaseid tööturu palgatrende ning loodetavasti näitab selgelt meie laevapereliikmetele, et me väärtustame nende tööd ja igapäevast panust ning tahame neile omalt poolt pakkuda lisaks headele töötingimustele, kaasaegsele ja kiirelt arenevale ettevõttele ning töötajaid väärtustavale tööandjale ka konkurentsivõimelist palka,» märkis Tallinki personali- ja arendusdirektor Vahur Ausmees.

Tema sõnul on merel töötamisel jätkuvalt mitmeid eeliseid võrreldes sarnaste tegevusvaldkondadega maismaal.

«Näiteks on Tallinki reisilaevade teenindava personali palgatase maismaa majutus- ja toitlustusvaldkonna keskmisest töötasust ligikaudu 30 protsenti kõrgem. Loodame, et sõlmitud leping on ühelt poolt hea uudis meie tänastele töötajatele ning teisalt mõjutab positiivseid otsuseid meretöö kasuks tegema neid, kes hetkel laevapereliikmeks astumist kaaluvad,» lisas Ausmees.

Meremeeste ametiühingu esimehe Jüri Lemberi sõnul ollakse saavutatud palgaleppe ja kollektiivse töösuhtega rahul. «Tallink on aasta-aastalt suutnud oma personalipoliitikat täiustada ning kõnesoleva lepinguni jõudmine, seitse kuud enne lepingu kehtima hakkamise aja saabumist, on ära märkimist väärt tähis.»

«Samas ei ole oluline mitte pelgalt kokkulepeteni jõudmine, vaid ka nendest kinni pidamine ning võime üheskoos igapäevaselt lahendada üles kerkivaid küsimusi. See on ehk isegi veel olulisem, et meeskonnatöö toimiks ja Tallinki kliendid saaksid Läänemere parima võimaliku teeninduse,» lisas ametiühingu juht Lember.

Tallinki Eesti lipu all sõitvatel laevadel töötab kokku 2500 töötajat, kellest üle poolte on Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühingu liikmed.

Täna sõlmitud palgakokkulepe jõustub 1. jaanuaril ja kehtib kokkulepitud tingimustel kuni 2021. aasta lõpuni.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles