N, 30.03.2023

Alkotootja lubab annetada aktsiisilangetuse tulud teadusele

Reet Pärgma
, ajakirjanik
Alkotootja lubab annetada aktsiisilangetuse tulud teadusele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 8
Lahhentagge tegevjuht Maarit Pöör
Lahhentagge tegevjuht Maarit Pöör Foto: LAHHENTAGGE

Saaremaa joogitootja Lahhentagge OÜ asutajad otsustasid suunata alkoholiaktsiisi kärpimise summa Eesti teaduse toetamiseks ja kutsuvad teisi joogitootjaid järgima eeskuju.

«Aprillis avaldatud uuringu järgi kavatseb 41 protsenti Eesti toiduainetööstuse ettevõtetest kasvatada toodete lisandväärtust, panustades arendustegevusse ja koostöösse. Võtmerollis on selle jaoks meie teadusasutused. Mis me siis teeme, kui meil ei ole kellegagi koos seda arendustegevust läbi viia?» küsis ettevõtja ja Lahhentagge tegevjuht Maarit Pöör.

«Ma olen rõõmus, et saame toetada meie jaoks olulisi noori loodusteadlasi. See on minu jaoks tõeliselt südamelähedane teema,» ütles Pöör, kes hetkel sooritab oma teist magistrikraadi destilleerimises kaugõppes Heriot Watti ülikoolis Šotimaal. Kõik Lahhentagge viis asutajat on enne Eestisse naasmist õppinud välisülikoolides.

2019. aastal säästetud aktsiisid suunab Lahhentagge aasta lõpus Tamkivi Reaalteaduste Fondi, mille kaudu toetatakse Eesti noorte reaal- ja loodusteadlaste õpinguid ja teadustööd.

«Isegi väikeettevõtte vaatevinklist tasub selline investeering Eestis tulevikku alati ära ja seega kutsun üles teisi joogitootjaid teaduse toetamises kaasa lööma,» ütles Lahhentagge asutaja Pöör.

Tamkivi Reaalteaduste fond asutati 2013. aastal Paul ja Raivo Tamkivi mälestuseks nende perekonna, sõprade ja Tallinna Rotary Klubi poolt. Fondi eesmärk on toetada Eesti noorte reaal- ja loodusteadlaste õpinguid ja teadustööd.

Märksõnad
Tagasi üles