Nordica eksjuht Hannes Saarpuu on endiselt lennufirma palgal

Reet Pärgma
, ajakirjanik
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Lennufirmat ligi 9 kuud juhtinud Hannes Saarpuu.
Lennufirmat ligi 9 kuud juhtinud Hannes Saarpuu. Foto: Tairo Lutter / Postimees

Möödunud suvel ajutiselt lennufirma Nordica juhtimise üle võtnud Hannes Saarpuu lahkus juhi kohalt mai lõpus, kuid temaga sõlmiti juuli lõpuni töövõtuleping.

Saarpuu esitas veebruari lõpus Nordic Aviation Groupi nõukogule ametliku tagasiastumispalve, sooviga leping lõpetada 17. mail. Nordica juhatuses jätkas tööd teine juhatuse liige finantsjuht Kristi Ojakäär. Nüüd selgus, et tegelikult on Saarpuu Nordica palgal edasi.

Ettevõtte nõukogu esimees Toomas Tiivel selgitas, et Saarpuu lõpetab töövõtulepingu alusel paari projekti. «Ma ei saa kahjuks täpselt öelda, mis projektidega on tegu, aga need on mõned läbirääkimised, mida Saarpuu on siiani vedanud,» ütles Tiivel. Ta selgitas, et tundus mõistlik lasta Saarpuul läbirääkimised lõpuni viia kuni uus juht leitakse.

Kui suurt töötasu Saarpuu saab, ei saanud Tiivel täpsustada. «Saan öelda, et leping on tehtud juuli lõpuni. Kuivõrd see on osalise ajaga töö, mis ei võta täit tööaega, siis see peegeldub ka tasus,» lisas ta.

Uue juhi leidmise konkurss on lõpusirgel ning Tiiveli sõnul selgub juht loodetavasti lähima paari nädala jooksul. «Meil on kõigi kandidaatidega kohtutud ja viimane voor ning arutelud käivad. Ma arvan, et me oleme üsna lähedal,» ütles ta.

Tagasi üles