Rimi võib sigarettide müügi ära lõpetada (16)

Lennart Ruuda
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Sigaretilett kaupluses. Illustreeriv foto.
Sigaretilett kaupluses. Illustreeriv foto. Foto: SCANPIX

Rimi Eesti juht Vaido Padumäe käis välja mõtte lõpetada kauplustes sigarettide müük.

«Miks mitte katsetada sigarettide müügi lõpetamist toidukaupluses – teame, et tegemist on tootegrupiga, mille kasumimarginaal pole kõrge ning mis hävitab inimese tervist,» ütles Vaido Padumäe pressiteates.

Enne revolutsioonilisena näiva mõtte avaldamist rääkis Padumäe poekettide vastutustundlikkusest. Ta ütles, et Rimi on võtnud keskkonnaprojekte läbi viies päris suure riske – näiteks ei postitanud nad terve märtsikuu jooksul ühtegi kliendilehte.

«Teadsime, et kliendilehti loeb üle 90 protsendi neist, kes lehe oma postkasti saavad. Eriti hoolega aga jälgitakse seda, millised on toidukaupade hinnapakkumised. Riskisime sellega, et meie kliendid võivad minna konkurendi juurde, kui oma postkastist häid pakkumisi ei leia,» kirjeldas Padumäe, lisades, et kuna müük ei langenud, kaaluvad nad kliendilehtede saatmise lõpetamist.

«Me kardame liiga palju võtta vastu otsuseid, mis võivad kliente ära viia, kuid mulle tundub, et tegelikult me alahindame veidi inimeste keskkonnateadlikkust,» sõnas Rimi juht. «Ka meie kilekotieksperiment Saaremaa Rimides näitas, et kilekottide müügilt korjamine ei mõjutanud kaupluse valikut. Inimesed saavad väga hästi ilma kilekottideta hakkama.»

Tagasi üles