E, 25.09.2023

Kas oskad lahendada? Alates juunist on maanteeameti teooriaeksamil uued küsimused

Maria Joost
, reporter
Facebook
Comments 16
Maanteeameti teooriaeksam
Maanteeameti teooriaeksam Foto: PEETER LANGOVITS / PM/EMF

Alates 3. juunist võtab maanteeamet kasutusele uued teooriaeksami küsimused. Kui varem võis olla ühel küsimusel mitu õiget vastust, siis nüüd on igal küsimusel ainult üks õige vastus.

Uued teooriaeksami küsimused käsitlevad endiselt liiklusohutuse, liiklusreeglite, liikluspsühholoogia ja tehnoseisundi teemasid. Näiteks liiklusohutust puudutavates küsimustes tuleb analüüsida erinevaid liiklussituatsioone.

«Eksam ei lähe ühe vastusevariandi tõttu lihtsamaks. Küsimustele vastamisel tuleb lugeda hoolikalt küsimust ja vastata sellele, mida on konkreetselt küsitud,» selgitas eksamiosakonna juhataja Tarmo Vanamõisa.

Tihti on sõidueksami mittesooritamise põhjuseks juhikandidaadi nõrk teoreetiline ettevalmistus ja õpitud teooria rakendamine liikluses. Liiklemine eeldab tugevaid teoreetilisi teadmisi ning uued teooriaeksami küsimused kontrollivad, kas testi lahendaja suudab liiklusest aru saada, et hiljem sõidueksam edukalt sooritada.

«Uued küsimused on kooskõlas kehtiva seadusandlusega, reeglitega ja koolis õpituga. Teooria- ja sõidueksam peaks igale juhikandidaadile olema ühekordne positiivne sooritus,» lisas Vanamõisa.

Maanteeameti avalike suhete peaspetsialisti Merit Mähari sõnul töötati uued eksamiküsimused välja selleks, et teooriaeksam oleka aja-ja asjakohasem. «Et olla kindel, et eksamitegija saab sõidueksamil hakkama, on need küsimuseld liiklussituatsioonidele üle viidud,» selgitas ta.

Teooriaeksami küsimused on konfidentsiaalsed ning eksamineeritav saab nendega tutvuda eksamil. Maanteeamet võttis 2018. aastal vastu 34 329 teooriaeksamit ja selle läbis 67 protsenti eksamineeritavatest.

Vaata näiteid uutest küsimustest:

Uute küsimuste näidis.
Uute küsimuste näidis. Foto: maanteeamet
Uute küsimuste näidis.
Uute küsimuste näidis. Foto: maanteeamet
Facebook
Comments 16

Märksõnad

Tagasi üles