Madison: palusin Le Peni meeskonnalt Ruuben Kaalepi nimel vabandust (69)

PM Majandus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Jaak Madison.
Jaak Madison. Foto: Erik Prozes

Äripäeva europarlamendi valimiste debatisaates ütles Jaak Madison, et palus vabandust Marine Le Peni meeskonnalt selfi pärast, mille Ruuben Kaalep koos Prantsuse poliitikuga tegi, näidates negatiivse konnotatsiooniga OK-märki ning lisas, et edaspidi valib erakond hoolsamalt, keda säärastele kohtumistele lubada.

«Noormees võib-olla ei mõistnud väga selgesti, kuhu see pilt võib jõuda ja mis probleeme võib see tekitada teisele inimesele. Sinu jaoks on valimised läbi, su hääled on koos, oled riigikogu liige – nüüd tee neli aastat tööd ja tõesta valijatele, et väärid seda mandaati,» ütles Madison, lisades, et enam ei pea Kaalep särama mitmemõtteliste piltidega kuskil esilehekülgedel, et teha kampaaniat, sest see aeg on möödas.

Loe pikemalt Äripäevast.

Prantsuse parempopulistliku Rahvusrinde juht Marine Le Pen sattus kodumaal ajakirjanduse hambusse, kuna lasi end jäädvustada koos EKRE liikme Ruuben Kaalepiga fotole, kus mõlemad tegid valgete ülemvõimu sümboliseerivat käemärki, kuid nüüdseks on pilt Le Peni nõudmisel sotsiaalmeediast eemaldatud, sest enda väitel polnud Prantsuse poliitikul aimugi, mis tähendust käemärk kannab.

«Ma tegin tema palvel selfi käemärgiga, mille tähendus minu teada on «okei»,» ütles Le Pen AFP-le. «Mulle selgitati, et sellel märgil võib olla ka teine tähendus. Nii kui ma sellest teada sain, nõudsin, et foto eemaldataks.»

Le Pen väitis, et ta ei olnud kunagi varem kuulnud, et tema arvates süütul käemärgil võiks olla ka muid tähendusi.

Nüüdseks Ruuben Kaalepi Facebooki-kontolt eemaldatud fotol näitab ta koos Le Peniga käemärki, kus pöial ja nimetissõrm on ühendatud ringiks ning ülejäänud kolm sõrme tõstetud üles. Sukeldujate seas tähistab käemärk okeid, kuid seda on kasutama hakanud ka Ameerika Ühendriikide äärmuslased, kes peavad valget rassi teistes ülimuslikuks.

Sama käemärki kasutas ka Uus-Meremaal Christchurchis kaks kuud tagasi kahes mošees 51 inimest surnuks tulistanud Brenton Tarrant.

Tagasi üles