See tähendab siis analüütilist, planeerimist, kaasavat?
Kõike seda. Mitte üleliigset rapsimist ja suhteliselt madalat hierarhiat.
Üritame kuulata, kui kellelgi on mingi hea mõte, ükskõik, mis tema positsioon on. Üritame kannustada inimesi mõtteid välja ütlema.
Kuidas luua sellist kultuuri, et inimesed ütleksid oma head mõtted välja?
Esiteks peab ise eeskuju näitama, ei tohi ülbeks ega uhkeks minna.
Milline tükikene vundamendist on just praegu teie kõige tähtsam teema?
Meil on firmas üle kolmesaja inimese. Neist 200 juristid ja advokaadid, 32 osanikku neljas riigis. Minu ülesanne on juhtida osanike gruppi, et igas riigis kõik töötaks ja firma väärtuste kohaselt strateegiat ellu viidaks. Loon standardit, mida partneritelt eeldame.
Igaühel on omad tugevused. Me ei loo kujutlust, et kõik on väga tugevad kõiges, vaid püüame soodustada olukorda, et igaüks saab areneda oma tugevustega, samas kõikides ülejäänud tähtsates valdkondades peab täitma vähemalt miinimumstandardi.
Kuidas üldse partneriks saab?
Saavad need, kes tahavad saada oma valdkonna tippspetsialistiks ja kellel on selleks eeldused. Lisaks eeldame, et inimesel on potentsiaal saada heaks juhiks.
Ta peab oskama väga hästi teenindada oma kliente ja tal peavad olema õiged väärtused.
Inimesed, kes ei jaga meie väärtusi, ei saa kaua aega meil tegutseda. Näiteks advokaadiäri on kõrvade vahel ja selle jagamine ei ole tüüpiline advokaadile. See oleks nagu enda ärisaladuse ära andmine. Organisatsiooni aga ei saa nii ehitada, kui kõik ei ole valmis kõiki teadmisi kõikidega jagama. Koostöö ja teadmiste jagamine on ülimalt oluline.