K, 7.12.2022
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni

Edukad kodumaised piimatootjad heidavad paari

Parandatud faktiviga!
Lennart Ruuda
, reporter
Edukad kodumaised piimatootjad heidavad paari
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Pildil on OÜ Vändra tootmisjuht Kaido Madisson (vasakul) ja omanik Ilmar Teevet. Aasta Põllumehe tiitli pälvinud Teevet otsustas oma osaluse aga maha müüa.
Pildil on OÜ Vändra tootmisjuht Kaido Madisson (vasakul) ja omanik Ilmar Teevet. Aasta Põllumehe tiitli pälvinud Teevet otsustas oma osaluse aga maha müüa. Foto: URMAS LUIK / PRNPM/EMF

Laia haardega põllumajandusgrupp Agron Halduse ostab tuntud Pärnumaa piimatootja Vändra OÜ enamusosaluse.

Koondumise eesmärgiks on suurendada igapäevase piimamüügi mahte veelgi, samuti tõsta efektiivsust ja luua sünergiat, selgub konkurentsiametile esitatud koondumisteatest.

Agron Halduse OÜ on 15 miljoni eurose aastakäibega kontsern, mille tütarettevõtetes töötab kokku ligi 200 inimest. Kontsern tegeleb nii teravilja kasvatamise kui ka toorpiima ja kanamunade tootmisega. Agron kuulub Raul Jeetsile, Tauri Sokkile, Katrin Maaskile ja Martin Maaskile.

Pika ajalooga OÜ Vändra on Eesti piimatootja, millel oli eelmise aasta seisuga pea 1300 lüpsilehma. Ettevõte tootis üle 14 000 tonni piima ja teenis pea 1,3 miljonit eurot kasumit. Nüüd on aga otsustanud Vändra suuromanikud Jaan Toobal ja Ilmar Teevet, kel on kahepeale kokku üle 53 protsendi osakutest, oma paki maha müüa. Teevet pälvis 2014. aastal ka aasta parima põllumehe tiitli. 

Konkurentsiametile esitatud koondumisteates oli kirjas, et kuna Agroni kontserni kuuluvad tootmisettevõtted müüvad piima erinevatele töötlejatele, mis asuvad ennekõike vastavate tootmisettevõtete läheduses, siis ei kaasne koondumisega vajadust muuta kehtivaid piimamüügilepinguid ega vahetada olemasolevaid lepingupartnereid.

Agron ja Vändra ütlesid, et koondumise tulemusena tekib ettevõte, mille turuosa jääb alla 25 protsendi. Seega ei mõjuta koondumine kaubaturgude struktuuri ja puudub oht turgu valitseva seisundi tekkimiseks või tugevnemiseks.

Konkurentsiametil on otsuse tegemiseks aega 30 päeva. 

Märksõnad
Tagasi üles