Keith Devlin, kes enda sõnul on Eestis juba neljandat korda, avastas Eesti ennekõike tänu Stanfordi ja Soome ülikoolide pikaaegsetele headele suhetele. Nüüdseks on ametlik koostöö käimas ka TTÜ-ga ning põhjust Eestis käia veelgi rohkem.
Tänaseks on Devlinil juba leitud rahvusvaheline meeskond, kellega koos videomängude tootmist käivitada üritatakse. Devlin on videomängude arendamise ja tootmisega tegelenud viis aastat ka Silycon Valleys. Ameerikas on tema esmaseks huviks olnud hariduslike videomängude loomine. Rääkides videomängudest, peab Devlin silmas nii arvutil kui muude mängukonsoolide peal jooksutatavaid mänge.
«Eesti puhul räägime me kõikvõimalikest meelelahutuslikest videomängudest, sest head matemaatikat õpetava videomängu arendustsükkel on kordades kallim ja ajaliselt oluliselt pikem kui puhtalt meelelahutuslike mängude puhul,» rääkis ta. Devlin ei soovinud siiski oma äriplaanist lähemalt rääkida, kuid märkis, et praegu tegeleb ta investorite otsimisega.
Matemaatikat tuleks õpetada läbi videomängude
TTÜ aulas peetud loengus rääkis Devlin muuhulgas sellest, et kõik suuremad ja maailma muutnud innovatsioonid nagu internet, personaalarvutid, Google ja Skype on seotud olnud matemaatika keelt rääkivate inimestega ning on seda ka edaspidi. Just seetõttu tuleks tema sõnul matemaatikute ja inseneride hulka ja kvaliteeti ühiskonnas oluliselt suurendada. Selleks tuleks aga Devlini hinnangul matemaatika õpetamisel lastele ükskord edasi liikuda arusaamisest, et seda saab teha vaid tahvlile valemeid kirjutades.
«Läbi ajaloo, alates 13. sajandist on muutunud tahvlid, millele oleme kirjutanud valemeid: savitahvlitest on tänaseks saanud iPadid. Kuid kahjuks pole selle ajaga muutunud muu. Ka senised katsetused kaasahaaravaid hariduslikke videomänge toota, on olnud tagasihoidlikud. Selleks vajamegi uut põlvkonda videomänge,» rääkis Devlin.