P, 3.12.2023

Eesti populaarseim väikesadam Naissaarel avab 1. mail uue reisilaevakai

Jaano Martin Ots
Facebook
Comments
Vaade Naissaare sadama ehitusele 25. aprillil 2019
Vaade Naissaare sadama ehitusele 25. aprillil 2019 Foto: Jaanus Jürivete
  • 1. mail taaskäivitub regulaarne laevaliiklus Naissaare ja Ruhnuga
  • Naissaare sadama kaudu saabus 2018. aastal saarele 6 826 külastajat
  • Eesti väikesadamaid kokku külastas eelmisel aastal üle 43 000 reisija

2018. navigatsioonihooajal külastas Naissaare sadamat 1 449 laeva, jahti ja mootorpaati. Veeteede ametile esitatud statistika järgi käis eelmisel aastal Eesti väikesadamates kokku 15 791 külalisalust.

Populaarseimat sadamat laiendatakse ja süvendatakse

Naissaare suure populaarsuse peamine põhjus on soodne asukoht vaid lühikese paadisõidu kaugusel Tallinnast. Saarel on arvestatav püsielanikkond ning külastajaid meelitavad saarele ka hästi korraldatud turismiteenused ning Nargenfestivali sündmused. 

Naissaare sadam 2018. aasta suvel
Naissaare sadam 2018. aasta suvel Foto: Jaanus Jürivete

Järjest kasvava laeva- ja paadiliikluse ohutuse tagamiseks alustas Naissaare sadamat haldav AS Saarte Liinid eelmisel aastal mahukate ümberehitustöödega. Rekonstrueerimise käigus uuendatakse sadama reisilaevakaid ja lisatakse ujuvkaisid. Süvendatud on akvatoorium ja sissesõidutee. Sadam sai ka uue tetrapodidest lainemurdja, mis pidurdab tormilainete jõudu enne sadamasse jõudmist ning takistab sissesõidutee setetega täitumist. 

Naissaare sadama kapten Jaanus Jürivete ütles, et sadama rekonstrueerimine edeneb plaanitud ajakava järgi ning sadam on reisilaevade Katharina ja Monica vastuvõtuks peagi valmis. «Olen just sadamas ehitustöid üle vaatamas. 1. mail avame ühe uue kai ning laevad võivad silduda,» kinnitas Jürivete täna. 

Kuigi ehitustööd Naissaare sadamas jätkuvad, on sadam laevaliikluseks avatud ning sildumiskoha leiavad nii külalisjahid kui saare elanikud, lisas Jürivete.

Maist alustab taas ka Ruhnu laevaliin

Kihnu Veeteede juhatuse esimees Andres Laasma kinnitas, et 1. mail alustab taas liiklust ka Ruhnu liin. Ka Ruhnu sadamas Ringsus tehti sel talvel mahukaid ehitustöid, mille käigus rajati 30 uut paadikohta. Liinilaevaliiklust ümberehitused ei mõjuta, kuid enne laevaliikluse algust tuleb sadama sügavus üle mõõta. «Ootame sadamapidaja kinnitust, et rekonstrueeritud sadam on mõõdistatud ja vastab meie laeva süvisele. Meie oleme valmis 1. mail laeva liinile saatma,» ütles Laasma.

 Väikesadamaid külastab kümneid tuhandeid reisijaid

Veeteede ameti kogutud statistika kohaselt oli 2018. aastal Eesti populaarseim väikesadam Naissaare sadam, mida külastas eelmisel aastal 1499 alust. Sellele järgneb Vanasadama Jahisadam 1105 aluse ning Kuivastu sadam 1071 alusega.

Naissaart külastas 6826 külastajat, populaarsuselt teine oli Vanasadama Jahisadam 4420 külastajaga ning kolmas Kuivastu sadam 2777 külastajaga. 

Ametile esitatud andmete põhjal käis eelmisel aastal külalisaluseid vastu võtvates väikesadamates kokku 15 791 alust ning 43 727 külastajat. 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles