Linn ostab Reet Roosilt magusa maatüki eest ära

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tallinn, EESTI 30JAN19
Suurtüki 12. Maja. Vana pumbamaja.

The old pump house.
tl/Foto Tairo Lutter/EESTI MEEDIA
Tallinn, EESTI 30JAN19 Suurtüki 12. Maja. Vana pumbamaja. The old pump house. tl/Foto Tairo Lutter/EESTI MEEDIA Foto: Tairo Lutter / Postimees

Tallinna linnavalitsus plaanib kolmapäevasel istungil eraldada linna reservfondist Tallinna linnavaraametile ligi 1,7 miljonit eurot Suurtüki 12 kinnistu eelisostuõigusega ostmiseks.

Linn kavatseb 2019. aasta reservfondist Tallinna linnavaraametile eraldada 1,63 miljonit eurot kinnistu ostuhinna tasumiseks, 50 000 eurot kinnistu ja sellel asuvate hoonete korrastamiseks ning jooksvateks hooldus- ja halduskuludeks ja 6000 eurot kinnistu ostueesõiguse teostamisega seotud kuludeks, seisab linnavalitsuse korralduse eelnõus.

Eesti Raudtee pani Skoone bastioni naabruses asuva Suurtüki 12 kinnistu enampakkumisele mullu sügisel 3 miljoni euro suuruse alghinnaga, aga toona ei laekunud tähtajaks ühtegi pakkumust.

Veebruaris teatas Eesti Raudtee, et müüb kirjalikul enampakkumisel Tallinnas Suurtüki 12 asuva hoonestatud kinnistu alghinnaga 1,63 miljonit eurot. Seekord laekus tähtajaks üks pakkumus, mille tegi Reet Roosile kuuluv Schanze Skoone OÜ. Eesti Raudtee sõlmiski 8. aprillil Roosi firmaga lepingu, kuid linn teatas, et kasutab kinnistu omandamiseks eelisostuõigust.

Suurtüki 12 kinnistu asub Tallinna vanalinna vahetus läheduses ning teenib pikaajalise lepingu alusel kuni 2021. aasta juulikuu lõpuni ka üüritulu. Kinnistul asuvad kahekorruseline remonditöökoda ja pumbajaam.

Tagasi üles